Listujete našimi články a hledáte něco z bližšího okolí? Nějaký hmatatelný důkaz, že se z kontejnerů opravdu dá stavět a takové kontejnerové domy bývají překrásné stavby a projekty?
Tak tu pro Vás jeden takový máme, z hlavního města Prahy.

Název tohoto projektu zní Containall. Tedy už v názvu máme lehkou předzvěst toho, že se bude jednat o naše oblíbené přepravní kontejnery. Jak sami autoři uvádějí, jedná se o sezónní kulturní centrum, vytvořené z kontejneru. Myšlenka, která je k takovému počinu vedla, bylo přání, aby i na Malé Straně bylo místo pro strávení příjemného času.

Otevřeno mají během letní sezóny a za tu dobu se tu střídá pestrý program. Workshopy a přednášky, promítání filmů v letním kině, podpora neziskových organizací, turnaje v ping-pongu nebo blešáky. Více informací o blížícím se letním programu najdete na oficiálních stránkách.

Až budete tedy procházet starou částí Prahy, vzpomeňte si, že tam někde mezi historickými budovami je ukrytá malá alternativní stavba z kontejnerů.

A co pro nás – nepražáky?
Jestli si přejete vídat více kontejnerových staveb v českých ulicích, připojte se s námi k této myšlence a podpořte ji! Sledujte nás na facebooku, komentujte články, pošlete nám zpětnou vazbu, nebo si poptejte vlastní kontejnerové bydlení!

Fotogalerie: 

Denverský kontejnerový dům snů Kontejnerový dům a růžové puntíky