Přepravní kontejnery, určené na transport zboží přes oceán. Když už z nich tvoříme domy, nebylo by praktické, ponechat jim jejich typickou mobilitu?
Podobně uvažovali i v Dánsku a zanedlouho vznikla budova, jejíž rozložení a přesun se stanou mrknutím oka. V podstatě je to jako zabalit kufr, jen v trochu větším měřítku.

Jelikož jsou kontejnery koncipované na vrstvení na sebe, bylo přirozené tak učinit i při této stavbě. Nádoby byly jen seskládány, bez mnoha zbytečných konstrukcí z jiných materiálů. Právě to je klíčem k jednoduchosti jejich montáže a demontáže.
Komplex tvoří tři patra, což zajišťuje plochu 660 m2. Obvodové stěny jsou natřeny na šedo, aby vytvořily jednotný vzhled budovy.

Interiér se skládá hlavně z kanceláří a konferenčních místností, pak dále potřebnosti jako technické místnosti a sklady. Designu vnitřních prostor vládne jednoduchost, neutrální tóny a malé množství dekorací.

Okna mají trojité zasklení téměř ve všech oblastech, což usnadňuje proces tepelné izolace. V zimě se částečně vytápí a v létě postačí pouhé otevření oken.

Celková doba tvorby této kancelářské budovy byla čtyři měsíce. Cena za m2 se pohybuje okolo 21tis Kč. Ve srovnání s jinými budovami (podobných rozměrů v dané oblasti), je částka velmi příjemná, neboť jinde se ceny pohybují kolem 60tis. na m2.

Fotogalerie:

1
Kontejner pro každého Modrý kontejnerový miláček