Kontejnerové dílny

Sice jsme na trhu krátce, ale už dost dlouho abychom si byli schopní udělat obrázek po čem je a po čem není poptávka. A nejlepší je že vy sami přicházíte s nápady co by se dalo ještě z kontejnerů vyrábět ( a za to vám moc děkujeme). Já tento nápad měl už loni, ale protože jsme dělali na shooroomu a jiných projektem 24/7 půl roku vkuse. Rozhodli jsme se po dlouhé přípravě, průzkumu trhu a návrzích optimální varianty přidat do našeho portfólia ke kontejnerovým chatám, kontejnerovým stánkům, domům a bazénům i kontejnerové dílny. Ano slyšíte správně budeme pro vás vyrábět z přepravních kontejnerů dílny. Které si budete buď moci koupit a později i jen pronajmout. Představte si že bydlíte na bytovce a nemáte si ani pořádně kde nic opravit nebo vyrobit do bytu. Nebo jste firma která potřebuje mobilní pracovní dílnu projekt od projektu a hodilo by se vám mít vybavenou dílnu kterou můžete snadno přemístit a mít vždy pracovní prostor a nářadí po ruce.

—————————————–  Proč dílnu z přepravního kontejneru?  ———————————————

Praktičnost

Přepravní kontejner je prakticky ocelová krabice tedy, nehoří je pevná a pomocí masivních vrat uzamykatelná. Vnitřním vybavením se zní tedy snadno dá vyrobit ideální pracovní prostor.

Rychlost instalace

Dílna z přepravního kontejneru přivezeme na zvolený pozemek,  připojíme sítě a dílna je připravena k užívání. Můžete ho mít do 20 dní od objednání na vašem pozemku!

Mobilita

Dílna z přepravního kontejneru má výhodu, že je na 100 % mobilní. Snadno ho na začátku např. stavebních prací přepravíte na stavbu a na konci stavby zase odvezete na stavbu jinou.

—————————————–  Jak na to?  ———————————————

Kontejnerovou dílnu lze vytvořit v základní variantě z 20stopého kontejneru, nebo pokud potřebujete větší plochu, klidně lze přestavit i 40stopý kontejner. Prakticky vždy je potřeba vytvořit něco jako montážní vstup, nebo okno. V praxi to znamená, že kontejner dle zadání „naporcujeme“ a opět vyztužíme tak, aby byl pořád schopný častého transportu a podržel si svoji pevnost a tuhost.

Upřimně přiznáváme že jsme strávili hodiny a hodiny Googlováním podobných projektů ze zahraničí (hlavně jsme se inspirovali u firmy MR BOX) a pak jsme vyslýchali profíky z oboru tak, aby jsme byli schopni navrhnout funkční koncept s ohledem na maximální praktičnost. Samozřejmě budeme rádi za vaše připomínky a návrhy na zlepšení. Tento prototyp věříme pokrývá cca 80% požadavků klientů a věříme, že se tak bude hodit i pro vaše účely. Pokud jsou vaše požadavky specifičtější, jsme samozřejmě pořád schopni vám realizovat kontejnerovou dílnu přímo na míru a to dle vašich požadavků.

Základní 20´modul

 Základní kontejnerová dílna je universální 20 stopý kontejner s otevíratelnou přední částí. Sehnat v ČR 20HC s otevíratelným bokem je téměř nemožné a pokud tak je cena téměř 120 tis bez DPH. S toho důvodu používáme obyčejné HC kontejnery zpravidla použité. Otevírání boční stěny tedy děláme na přání zákazníka. Jedna možnost je otevření stejně jak to děláme u kontejnerových stánků tedy vyklopení do boku tak, aby vznikla „terasa“, nebo otevření jako jedny velké vrata a vznikne tak pracovní stůl a stěna například s nářadím.V pravé části lze umísti malý konferenční stolek nebo bar na „stojáka“. Boční dveře kontejnerové dílny jsou osazeny přídavným pracovním stolem s možností vyklopení po otevření dveří a na druhém křídle může být například pokosová pila  s opěrným zařízením na řezání dlouhých kusů materiálu. Stolek je stavitelný tak aby byla vždy stejná výška s hlavním pracovním ponkem.

Možná rozšíření dílny

 Jedním ze základních rozšíření kontejnerové dílny je markýza nad terasou, případně pracovním prostorem, která zároveň braní před deštěm otevřený prostor dílny.
Markýza může být na ruční pohon nebo elektrický jako každá jiná markýza. Místo ochranné markýzy lze použít stejné zastřešení jako používáme u kontejnerových stánků. Na přání lze pod strop zabudovat výsuvnou traverzu se závěsným zařízením. Ve standardu není dílna nijak izolována, ale na přání lze izolovat vně nebo zevnitř kontejneru.V neposlední řadě lze dílny vyrobit i ze 40stopého kontejneru. Lze si i zvolit RAL barvu kontejneru včetně firemní grafiky po dohodě.

Základní vybavení kontejnerové dílny

Zatím dodáváme kontejnerová dílny bez vybavení stroji. Jednáme nyní se dvěma dodavateli, ale ani sami si nejsme jistí jakou značku zvolit. Osobně tíhneme k DeWalt, ale ta může být pro někoho drahá, i když kdo je tak bohatý aby si  mohl dovolit levné věci. V této fázi se soustředíme spíš na sekundární vybavení dílny tedy primárně na odvětrávaní například při svařování. V základní výbavě je tedy odsávání včetně motoru 600W s variabilním odsávacím s 2m ramenem. Dále 4 pasivní větrací mřížky 30x30x. Dále považujeme za nutnost mít dílnu vybavenu kompresorem, ten je ukryt v bočním ponku a s tohoto důvodu je zadní stěna v těchto místech také vybavena pasivním větracím otvorem. Tlakový vzduch je pak rozveden po celém kontejneru hned několika uzly včetně jedné přípojky vně dílny. Další vychytávkou je velké množství stropních závěsů kde lze zavěsit např řetězovou kočku pro manipulaci s náměrnými stroji nebo materiálem. Strop kontejnerové dílny je osazen čtyřmi průmyslovými LED 150W svítidly se  světelným tokem 15000lm.

—————————————– Ukázky kontejnerových dílen ze světa?  ———————————————