Kontejnerové byty

Jen za rok 2016 stoupla průměrná cena bytu o celou pětinu. Poptávka po bytech neustále roste a jejich nabídka neustále klesá, což vytváří prostor pro řešení této situace rychlým a přitom cenově zajímavým řešením. A kontejnerové bytové domy nebo byty jsou právě tím řešením.

Ve světě se to kontejnerovými bytovými domy začíná jen hemžit. Proč? Protože jeden 40stopý kontejner je prakticky malý byt o velikosti 25m2. Dva 40stopé kontejnery už jsou klasický 50metrový byt a hlavně výstavba takového domu, případně bytu, je rychlejší, levnější a může být opravdu hezkým místem k bydlení, ať jste mladý pár nebo senioři na podzimu života. Dalším důležitým faktorem je, že kontejnery jsou samonosné konstrukční prvky a lze s nimi manipulovat a použít i neobvyklým způsobem, viz náš projekt bytů nad garážemi.

Pravděpodobně počínaje koncem roku 2017 vejde v platnost nová vyhláška o sociálním bydlení a obcím a městům přibude vráska na čela, jak 400 až 800 000 lidem poskytnout sociální bydlení. A tady je opět na scénu vhodné zavolat právě kontejnerové byty. Ideální způsob jak rychle a levně splnit zákonné podmínky na pokrytí poptávky po sociálním bydlení.

 

Fotogalerie:

Kontejnerové byty ve světě