Firma Three Squared Construction postavila model bytových jednotek, aby ukázala, že přepravní kontejnery mohou vytvořit rychle postavené, robustní a dobře fungující byty pro městské prostředí. Jednoduše řečeno, ukazují, že tímto způsobem dokáží rozšířit obytný životní prostor.

Modelová budova, o které se dozvíte více, je nazvaná The North Corktown a nachází se v Detroitu. Obsahuje dva apartmány, stvořené ze třech sdružených pater, třech ložnic a třech koupelen. Její celková plocha je 260m2. Hrubá stavba zabrala jen něco málo přes neuvěřitelných šest hodin. Použity byly  vysloužilé přepravní kontejnery a je první svého druhu ve městě.

Komplex The North Corktown tedy dává k dispozici dva byty. Spodní, o velikosti  167 m2, se dvěma ložnicemi, dvě a půl koupelnami a plně vybavenou kuchyní a balkonem. Jeho prodejní cena se pohybuje okolo $ 350.000. Menší z nich, horní, poté obsahuje jen jednu ložnici, koupelnu a balkon a jeho výměra je cca 92m2.

Pro srovnání, tradiční zděná budova o stejné velikosti by byla stavěna déle než jeden rok až rok a půl.

Firma plánuje, že do konce roku stihne dokončit další dvě budovy, mající 33 nových bytů. Nacházet se budou v hustě obydlených čtvrtích Woodbridge a Corktown.

Technické vybavení:

Společnost uvedla, že komplexy budou mít beztrubkové vytápění a vzduchotechnikové systémy, stejně jako beznádržové ohřívače vody, společně které sníží náklady na energii pro každý apartmán až o neuvěřitelných 80 procent.

Některé z názorů na tento projekt:

„Myslím, že budeme měnit mysl lidí,“ řekl CEO Leslie Horn pro MLive.com. „Budeme vytvářet novou historii v Detroitu.“

Horn doufá, že model duálního rodinného domku ukáže potenciálním kupcům, jak efektivní může být využití lodního kontejneru, neboť stavba je poté rychlejší, stabilnější a energeticky úspornější.

Eric Lloyd Wright, vnuk Franka Lloyda Wrighta uvedl: „Budeme usilovat o krásu a harmonii s místem a okolím na každém projektu. Krása je jedním z nejdůležitějších aspektů udržitelnosti. To, co vidíme, že je krásné, máme rádi. Co máme rádi, o to pečujeme. To, o co pečujeme, přetrvává.“

Solidární projekt z kontejnerů Moderní domek v Texasu