Máte náladu na něco modrého a kontejnerového? Výborně, potom Vás jistě potěší dnešní kontejnerový dům, který se pyšní neotřelým vzhledem i nízkonákladovou výstavbou.

Celou stavbu tvoří 4 přepravní kontejnery v délkách 12 metrů, kryté melaminovými deskami o tloušťce 22 mm a se vzduchovými komorami vždy 10 cm od sebe. Tvůrci tak docílili vysoké odolnosti před horkým uruquwayským sluncem. Ventilace byla poté už jen detailem, k zajištění příjemného prostředí v interiérech. Kdyby se návštěvníku přece jen pobyt vevnitř omrzel, vždy se dá vyjít ven, na verandu z eukalyptového dřeva a obdivovat krajinu okolo.
Ze dřeva zhotovili tvůrci i jemné stříšky, stínící v zadní části stavby. Nejen, že tento prvek přidává na působivém vzhledu, využit bude také prakticky, hostům poslouží jako příjemný stín.

Použití kontejnerů, jakožto čtyř samostatných bloků skvěle pasuje k vnitřnímu členění stavby. Najdete zde čtyři malé byty, kde si svou dovolenou mohou užívat různí návštěvníci. Každý z nich se může těšit ze svého vlastního balkonu a krásného pokoje. Pojďte, nahlédneme dovnitř. Mnohé stěny kontejneru byly nahrazeny sklem, tudíž o přísun denního světla se nemusíte bát. Zařízení interiéru se může pochlubit klidnou, dovolenkovou atmosférou. Vše je pohodlné, pro oko příjemné, vkusně zařízené. Tak akorát, aby si člověk vytáhl knížku a u sklenky chlazeného nápoje odpočíval.

Zatímco sociální zařízení mají nájemníci každý pro sebe, o kuchyň se dělí. Vybavena je přesně tak, aby Vám na dovolené nic nechybělo. Lednice, mikrovlnka, sporák, toastovač, varná konvice a potřebné nádobí a pomůcky. V celé stavbě je také všudypřítomná wifi a ve svých pokojích si hosté mohou užít i televizi.

Někteří již balí kufry a vyrážejí Mar Abierto Container Apartmens. Pro ty, kteří si letenky ještě nekoupili tu máme náš konfigurátor, kde si bezplatně a nezávazně můžete poptat vlastní kontejnerovou stavbu. Jestli jste inspirován a necháte si od nás postavit letní sídlo, nebo to vidíte třeba jen na malý byt, to už je na Vás. Kontejnery v architektuře mají zelenou!

Fotogalerie: 

6
Kontejnerová restaurace v marine stylu Kontejnerová univerzitní budova