Říkáte si, že byste rádi měli svůj rodinný domeček? Tak co do toho praštit s kontejnerovou architekturou! Kontejnerové stavby se vyznačují svou odolností, ekologickou nenáročností, rychlostí výstavby a v neposlední řadě neotřelým designem.

Pro ty, kteří ještě váhají, tu máme dnešní kontejnerovou ochutnávku z Ukrajiny. Pojďte s námi na imaginární prohlídku.


Dům se pyšní plochou téměř 130 m2, čímž dostojí svému označení rodinný. Je sestavený ze tří kontejnerů. Obytný prostor byl rozčleněn na dvě patra, spojené vnitřním minimalistickým schodištěm.
Působivý dojem z této kontejnerové stavby ještě umocňuje její zasazení v exteriéru. Jedná se o terasovitý pozemek, ale jak vidíte, tvůrci ze společnosti Drozdov & Partners si s tím zkušeně poradili.  Svah, na kterém se stavba nachází, je orientován na východ, což pro obyvatele znamená působivé ranní výhledy na probouzející se Slunce.

Pokud jste se už dostatečně vynadívali na exteriérové uspořádání, přesuneme se dovnitř a prohlédneme si, jak si majitelé zařídili svůj domov.

Především by bylo dobré říci, že samotná stavba a proporce domu otevřeli velkou plochu pro kreativitu. Dokážu si představit domácký styl s krbem a pohodlnými křesly, vintage doplněný o „ošuntělý“ vzhled dřeva i například skandinávský. Majitelé však nezvolili ani jeden z výše jmenovaných, ale sáhli po osvědčeném minimalismu. Dostatek světla, proudící z velkých oken ve stěnách kontejneru, byl základ, poté přidali jen pár kousků v černé a bílé a interiér byl na světě.

Podívejte se do galerie, fotky vydají za mnoho slov.

Na závěr bych ráda upozornila na skvostný bazén, zabudovaný v úrovni dřevěné venkovní terasy. Letní osvěžení, relax po náročném dni nebo třeba koupel pod hvězdami? Je to na Vás. Peníze, které ušetříte díky využití kontejnerů ve své stavbě, můžete investovat jakkoliv. Třeba právě do bazénu.

Dům realizovalo architektonické studio : Drozdov&Partners

9
Kontejnerový byt v černé barvě Luxusní kontejnerový dům v Africe