Pohled na tento dům Vám bude nejspíš povědomý … Kde jste ho ale jen mohli vidět, že? Nebudu Vás napínat dlouho. Fotografie tohoto kontejnerového domu totiž tvořila dlouho dobu úvodní fotku na našem facebookovém profilu. Pokud ho ještě nesledujete, máte skvělou možnost to napravit a mít přehled o všem, co se na poli kontejnerových staveb a domů jen šustne!
Ale věříme, že je vám povědomý i proto, že je to zatím asi nejhonosnější kontejnerová stavba na světě.

Teď už ale pojďme prozkoumat blíže tuto kontejnerovou stavbu, přesněji řečeno, luxusní kontejnerovou rezidenci. Najdeme ji v Dallasu, Texas a parády zde dělá víc než dost – designéři totiž sáhli po nadčasovém, funkcionalistickém vzhledu. Výsledkem je luxusně moderní a jedinečná stavba.

Jak už jste jistě vytušili, na základ domu bylo použito 14 přepravních kontejnerů o velikosti 40 stop. Jejich úpravou a šikovným umístěním vznikla dvě patra, na kterých najdeme celkem tři ložnice, několik koupelen a obývacích pokojů, kuchyni, dvě garáže, sklad a velkou střešní terasu.
Ano, tento kontejnerový dům se svou obytnou plochou 340 m2 patří k těm větším.

Široká okna zde sehrála velkou roli – nejen, že vypadají působivě při pohledu z venku, ale také zajistily interiéru dostatek slunečního světla a vzdušnost. Designéři navíc sáhli po světlém dřevu a barevných doplňcích, čím ještě podpořili přátelskou a hravou atmosféru těchto prostor.

Kdyby někdo toužil po ještě více prostoru, není problém vyběhnout po kovových schodech až na střešní terasu. My jsme tam ještě nebyli, ale architekti slibují, že střešní prostor nabízí nádherný panoramatický výhled do okolí, na scenérii jezera i na nedaleké město.

Pokud máte zájem zjistit o této megalomanské realizaci více, můžete navštívit jejich stránky (ano, tenhle dům má vlastní web)..pv14house.com

Na Vimeu lze najít i jejich video kanál, videa jsou sice kratičká a není jich moc, ale i tak přidáváme link zde.

Pokud se Vám myšlenka kontejnerových staveb líbí, kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme s Vaším vlastním kontejnerovým domkem, ať už to má být malý byt či honosný palác!

 

Fotogalerie:

3
Rodinný dům z kontejnerů? Kontejnerový dům pod dřevěným obložením