Názory na kontejnerové stavby se mohou různit, někomu se líbí, jinému ne.
Dnes Vám ale představíme projekt, který má velké předpoklady líbit se – jeho kvalita a vzhledová stránka byly oceněny profesionály z oboru. Stavba získala cenu New Build award (od Campaign For Real Ale Pub Design Awards).

Zamíříme za ní přímo na rušné nábřeží anglického Bristolu. Architekti z Mackenzie Wheeler (pod záštitou společnosti Container City) se rozhodli vytvořit moderní, stylovou stavbu. Jistě už Vám je jasné, že se nejedná o běžnou cihlovou, nýbrž o kontejnerovou stavbu.

Architekti z Wheeler se nedrželi při zdi a počet přepravních kontejnerů pod jejich taktovkou vyrostl na 28. K dobru jim připíšeme také fakt, že veškeré kontejnery, použité do dnešního pohostinského zařízení, byly tímto recyklovány.

A ptáte se, k čemu že oněch dvacet osm recyklovaných přepravních kontejnerů slouží? S trochou kreativity a profesionálního umu se přeměnily na půvabnou restauraci. Na svých internetových stránkách se podnik pyšní pohodovou, domáckou atmosférou i luxusním salonkem a samozřejmě také lákají na gastronomický zážitek, počínaje například nabídkou oceňovaných piv.
Vyhládlí zákazníci se můžou usadit jak vevnitř, tak i venku. Díky proskleným částem ve stěnách bývalých kontejnerů se nebudou cítit izolovaně ani v jednom z prostorů.

Prohlédněte fotografie a řekněte. Dýchá na Vás uvolněná atmosféra, příjemně podbarvená faktem, že stavba vznikla za ekologické recyklace přepravních kontejnerů? Nebo naopak kontejnerové stavby neschvalujete a myslíte si, že se pro domy ocel nehodí?

Ozvěte se nám zde v komentářích, na facebooku, a nebo nám dejte vědět naprosto jednoznačně – poptejte si vlastní kontejnerový dům!

Fotogalerie: 

Víkendový domek z přepravních kontejnerů Šedo-oranžová kancelářská budova z přepravních kontejnerů