Stavět kontejnerový dům je zodpovědnost sama za sebe. Přece jenom, kontejnerová architektura je pořád ještě nový trend, a tak je na místě dělat svými projekty dobré jméno tomuto ekologickému proudu. Ale teď si představte, že kontejnerovou stavbu navíc umístíte na tak dobře viditelné místo, jako je stráň svahu. To je výzva! Naštěstí pro nás všechny, architekti Budi Pradono věděli moc dobře, co dělají a výsledek je opravdu dechberoucí. Koukněte na fotky.

Základní struktury bylo docíleno položením dvou kontejnerů na betonové kůly. Třetí ocelový kontejner má o něco vznešenější místo, tvoří doslova korunu stavby. Tvůrci jej umístili pod úhlem 60 stupňů do střešní části objektu. Koncept stavby tím nabral úplně nové obrátky. Stavba tvoří svým celistvý objekt, ale „klouzající“ kontejner mu propůjčuje dynamičnost a jistý luxus.

Pozveme se i na prohlídku interiéru, jdete s námi?
Interiéry jsou půvabně prosvětlené, člověk má pocit, že je spíše na vyhlídkovém místě, než ve skutečném domě. Velká část stěn kontejneru byla nahrazena prosklenými plochami, takže pozorovat tropickou indonéskou přírodu jde prakticky odkudkoliv z domu. Světlé dřevo, nadčasová bílá a decentní doplňky byly v tomto případě sázka na jistotu, celý dům je zařízen v moderní jednoduchosti. Ložnici, asi nejkrásnější pokoj tohoto kontejnerového domu, navíc zdobí zkosený strop díky „klouzajícímu“ kontejneru. Designéři tento výrazný prvek zjemnili obkladem z bambusového dřeva.

Dnešní kontejnerová realizace nám ukazuje, jak působivá může být provázanost interiéru s exteriérem. Snad ze všech pokojů lze volně vycházet na dřevěné paluby, nenápadně opatřené zábradlím, po kterých se dostanete i do zadní části objektu. Aby toho nebylo málo, použitým kontejnerům tu „kryje záda“ luxusní podlouhlý bazén. Takže budete pozorovat indonéské hvězdy z nejvyšší terasy nebo radši z vody bazénu?

Dejte nám vědět, jak byste si Vy představovali své ideální letní sídlo. Nebo si ho rovnou poptejte.

Fotogalerie:

1
Kontejnerový stánek v univerzitním kampusu Ekologické kontejnerové kanceláře v barvách limetky