Jaká by pro Vás byla definice slova nádherný na poli kontejnerové architektury?
Pro nás to je mnoho staveb, ale tato k nim patří jednoznačně. Dnešní realizace je totiž zasazena do půvabné přírody u jezera – krásně demonstruje, že přepravní kontejnery s industriálním vzhledem mohou být v rovnováze s okolím.

Stavba se nachází v New Jersey, USA a svým majitelům poskytuje víkendový oddech před ruchem velkoměsta. Přes týden totiž žijí na Manhattanu a ve volných dnech se uchylují do své kontejnerové rezidence v tichu přírody. Nepředpokládejte však dlouhé cestování, vzdálenost mezi těmato dvěma body se dá urazit za necelých 45 minut.

Dalším velkým tahákem tohoto domu (hned po použitých kontejnerech a jezeru) je jeho promyšlená orientace k světovým stranám. Architekti si pohráli a výsledky si můžeme užít v podobě pozorování východu i západu slunce zevnitř.


Z celkového počtu čtyř přepravních kontejnerů vznikla dvě podlaží o součtu obytných ploch 620m2. Na nich najdeme tři ložnice, dvě koupelny, kuchyni a mnoho dalšího.
Interiérem zavládlo světlo a klidná atmosféra. Koukněte na fotky, jestli nevěříte, leštěné dřevěné podlahy a barevné doplňky, moderní osvětlení a jednoduché bílé zdi, to vše dalo dohromady klidnou domáckou pohodu.

Architekti taktéž sáhli po otevřeném konceptu, provázaného interiéru s exteriérem. Velkými okny to teprve začíná, následují balkonové dveře, které Vás vyvedou na velkou terasu. To vše za šumění okolních stromů a jezera.

Dokážete si takovou pohodu představit?

Fotogalerie:

3
Kontejnerový dům s fasádou z palet Kontejnerová stavba plave na vodě