Preferujete na vnějšku kontejnerových domů typickou zvlněnou ocel nebo máte radši klasičtější a jemnější vzhled?

Každý si tiše odpoví sám a zastánci druhé možnosti zajásají, dnešní realizace bude totiž něco pro ně.
Šest přepravních kontejnerů, ze kterých tento dům vznikl, totiž autoři zaobalili pod dřevěné obložení. Což ale z krásy exteriéru není zdaleka všechno. Svou velkou roli hrálo i promyšlené umístění kontejnerů, tedy jejich vrstvení na sebe a předsunutí horní vrstvy. V praxi to znamená venkovní terasu s pohodlným přístupem z horního patra a kryté stání pro auto.

Vstup do domu si dopřejeme přes velké prosklené dveře a jistě rádi uslyšíte, že interiér může svou elegancí konkurovat exteriéru. Luxusní tmavé podlahy jsou v kontrastu s čistě bílými zdmi a přihlížejí decentní doplňky. Kuchyně září jednoduchostí a čistotou, zatímco obývací pokoj podlehl komfortnější atmosféře. Šedé pohovky vybízejí ke spočinutí, praktický stolek opět v tmavém dřevě a abstraktní obraz ze studených barev – zkrátka a dobře útulný kout na trochu zaslouženého odpočinku. V domě najdeme ještě tři ložnice se třemi plně zařízenými koupelnami.

Až nájemníky omrzí pobyt mezi ocelovými zdmi kontejnerů (skoro by člověk zapomněl, že je v kontejnerovém domě a ne nějakém luxusním hotelu, že?) mají další alternativu trávení volného času. Konkrétně na čerstvém vzduchu. Venkovní veranda není se svými 30 m2 žádný drobeček – a toho je potřeba využít! Bylo přidáno kovové zábradlí pro bezpečnost a teď už šup dup ven. Račte se posadit do ratanových křesílek a kochat se výhledem na ruch města San Diego pod Vámi.

Uměli byste si představit žít v takové kontejnerové rezidenci? Nebo by Vám tu něco chybělo? Podělte se s námi o Váš názor v komentářích nebo na našem facebookovém profilu.

Fotogalerie:

1
Elegantní minidomek z přepravního kontejneru Technicistní kontejnerový dům