Váháte, kde všude může mít kontejnerová architektura uplatnění? V tom případě je tento článek přímo pro Vás. Dnes se dozvíte, jak to vypadá, když se přepravní kontejner použije jako stage pro muzikanty.

Pravidelná nedělní hudební akce Sunday Busk the Box, pořádaná v Londýně, hledala něco nového. Něco, čím by podtrhla svou modernost a originalitu a zároveň pátrala po příjemném prostoru, kde by své akce mohla pořádat.
Nebáli se myslet nekonvenčně a adekvátní řešení na sebe nedalo dlouho čekat. Vzniklo spojení firem EE, Boxpark a ISO Spaces, z jejichž spolupráce vzešel projekt, na který se právě díváme.

Použitý kontejner o délce 20 stop zavládl černou barvou. Typický, jemný prvek zvlněné ocele se designéři rozhodli přiznat a vidíme ho tedy po celém obvodu stavby.
Stage funguje v uzpůsobení pop-up, což jednoduše řečeno znamená otvíratelný. Ve dnech, kdy to kolem žije hudbou se čelní stěna vyklápí ven a kontejner ukazuje svůj dřevěný interiér. Naopak, když zábava končí a je potřeba uklízet, uzavírá se box i s jeho obsahem. Tato verze kontejnerové stavby je ideální pro každého, kdo je tak trošku nomád a nerad zůstává na jednom místě. Ať už chata, stánek s rychlým občerstvením nebo právě kulturní místo, kontejner se jednoduše uzavře a s připevněnými koly se dá snadno převelet na vhodnější lokaci. Dokážete si představit ty výhody, například pro stánek se sezónním zbožím, který se celoročně pohybuje po různých festivalech či trzích?

Abychom příliš neodbočovali od naší stage, dodejme si k ní ještě jeden důležitý detail. Nejen, že je na kontejnerovou stavbu radost pohledět, ona také pomohla šetřit a nezatížit životní prostředí. Kontejner, který byl na její stavbu použit, totiž nosí nálepku „recyklovaný“, nebo z druhé ruky, chcete-li. Prostě a jednoduše, tento ocelový box se dříve plavil po světových mořích a převážel zboží. Poté, co byl vyřazen ze své služby, mu byl vdechnut nový hudební život, namísto toho, aby jej uskladnili v přístavu a on se stal navždy součástí neekologické scenérie řad a řad nepotřebných kontejnerů.

Závěrem dodáme, že se tato realizace těší velké oblibě. Lidé si pochvalují, že je moderní, dynamická a příjemná na pohled. Líbí se i Vám, nebo to není Váš kontejnerový šálek čaje?

Pokud Vás pop-up styl stánků zaujal, prohlédněte si prototyp zde. Hodí se jak k prodeji jídla, tak i mnohem odvážnějším podnikatelským plánům. Je to na Vás! Při spojení s přepravními kontejnery se fantazii meze nekladou.

Fotogalerie: 

Kontejnerový bar stylově Kontejnerová restaurace v marine stylu