Preferujete v kavárnách tiché zázemí k rozjímání a výhled do přírody, nebo radši pozorujete ruch na ulici? Pokud patříte do druhé skupiny, jistě oceníte dnešní článek. Trochu netradičním umístěním přímo do ulice to teprve začíná (dokonce je kavárna zachycena na google mapách). Tato kontejnerová kavárna má spoustu nezvyklých a působivých prvků.

Ach ano, hned prvním je už zmíněný kontejner. Lodní přepravní kontejner, obyčejná ocelová krabice, kterých jsou v přístavech tisíce. Trend kontejnerových domů se snaží dostat tyto kovové přepravní boxy do popředí a využívat je v běžné architektuře. Díky svým vlastnostem jako je odolnost, dobrá dostupnost a variabilita typů se skvěle na stavby hodí.

Tvůrci kaváren, kulturních míst a alternativních projektů také často oceňují myšlenky, které kontejnerové stavby prezentují. Názory, že je dobré využívat to, co je již vyrobeno a nezatěžovat planetu novou, zbytečnou produkcí stavebního materiálu. Čicháte, čicháte ekologii? Tak to čicháte správně, opravdu, kontejnerové domy bývají nejžádanější právě kvůli jejich šetrnému vztahu s životním prostředím.

Vraťme se ale k oné kontejnerové kavárně, kterou Vám dnes chci představit, vraťme se do ulic města Bologna, Itálie. Pod červenou ocelí (typickou pro kontejner) tu najdete útulné místečko. Sami majitelé lákají na literární kavárnu s uvolněnou atmosférou, kde najdete svůj koutek na čtení, povídání si s přáteli či práci na počítači. To vše u delikátního italského jídla a kvalitní kávy, (nebo alespoň to slibují recenze na internetu)!
Interiéry tvoří jednoduchý elegantní nábytek, minimalistické bílé osvětlení a zavěšené rostliny v japonském stylu.

Tak co, bude tento červený kontejner na Vašem seznamu návštěv při cestě do Itálie?

Fotogalerie:

Elegantní bazén z přepravního kontejneru Kontejnerová chata