Jižní Morava, ráj folkloru a vinařů. Navštívili jste už tento kraj? Pokud ne, nebo se třeba zrovna chystáte, dáme Vám další zajímavé místo k zastavení.

V poklidných Bořeticích tu najdete výbornou, ale nezvyklou kavárnu. Lahodná káva a množství dezertů je teprve začátek, to hlavní je černý přepravní kontejner. Celé zázemí podniku do něj bylo působivě vpraven – takže příprava kávy, rozlévání vína i chystání malých pochutin se odehrává pod zvlněnou ocelí černého kontejneru.

Pro zákazníky, kteří chtějí pozorovat celou přípravu své objednávky se tu nabízí posezení uvnitř. Řada světlých stolků, dlouhá lavice s pohodlnými polštáři i samostatné židličky. Celý interiér je jemný, jemně minimalistický. Převládá bílá barva, občas překvapí kontrastní černý detail. O nedostatek světla se nemusíte bát, přísun slunce zajišťuje několikero prosklených dveří ve straně kontejneru.

Tvůrci se neomezili jen na plochu, který poskytuje přepravní kontejner. Využili kachličkované plochy na čerstvém vzduchu a vytvořili z ní venkovní posezení s malými stolky a židlemi. Oba prostory (venkovní i kontejnerový) jsou nenásilně provázány a průchozí. Celý kavárenský objekt, se svou vnitřní i vnější částí, je příjemně obklopen okolními stavbami, které ho uzavírají do klidné atmosféry. Takový působivý, přátelský dvorek. Odtud i název, Kavárna Dvorek.

Pokud máte diář na léto plný a moravskou kontejnerovou kavárnu už do svého rozvrhu nevměstnáte, nezoufejte. Pořádají i sezónní akce, takže mezi vinicemi a kontejnerem si můžete užít třeba advent.

Tak co, líbí se Vám, že i Češi začínají využívat rychlé, ekonomické a ekologické kontejnerové stavby. Přidáte se k nim? Pojďte do toho!

Růžový přepravní kontejner viděn v Česku! Denverský kontejnerový dům snů