To, že se z přepravních kontejnerů dají vytvořit kancelářské prostory už určitě víte. Ale to, že se dají vytvořit stylové a unikátní prostory Vám dnešním článkem ještě jednou zdůrazníme.

Zamíříme do blízkosti izraelského hlavního města Tel Avivu. V Ašdodském přístavu tam ze sedmi přepravních kontejnerů vyrostla půvabná moderní budova.
Umístit kontejnerovou budovu do přístavu je dost příhodné, nemyslíte? Nápad recyklovat kontejnery přímo tam, kde by jinak zbytečně ležely, se mi líbí. Navíc se sem známý vzhled zvlněné oceli skvěle hodí.

Jak už jsem zmínila, přepravních kontejnerů využili tvůrci celkem sedm. Šest položily horizontálně se zemí, tak jak to dobře známe, ale ten sedmý opřeli pod úhlem 30 stupňů a jeho vnitřní prostor přeměnili na schodiště do prvního patra. Exteriér láká svou výraznou oranžovou barvou.

V takové kontejnerové stavbě se nemusíte bát, že se budete cítit stísněně, ba právě naopak. Všimněte si množství obdélníkových oken a také těch malých stylových. Ty zajistí dostatečný přísun slunečního světla i vzdušnost interiéru. Kdyby ale přece jen něčí srdce prahlo po čerstvém vzduchu, prostorná venkovní terasa po dvou stranách stavby jistě potěší.

Přízemí je rozděleno podle funkce, na jedné straně najdete víceúčelové sály, ať už pro firemní meetingy či prezentace projektů, na druhé samotné kanceláře a technické místnosti. V horním patře najdeme opět kanceláře, přičemž obě patra jsou vybavena toaletami.

Líbilo by se Vám pracovat v prosvětlené kontejnerové budově s výhledem na moře, nebo máte jiný vkus? Dejte nám vědět do komentářů, nebo nás najděte na facebooku!

Fotogalerie:

1
Kontejnerová stavba plave na vodě Prodejny z kontejnerů