Máte rádi moderní umění? A Máte rádi alternativní kontejnerovou architekturu? Jestli ano, tak z dnešní realizace budete nadšení. Je totiž kombinací obojího.

V jihokorejském Soulu vyrostla začátkem roku 2009 ocelová zelená stavba nemalých rozměrů. Na její existenci se podílí 28 přepravních kontejnerů.
Hrdě nese název Kunsthalle (v překladu dům umění) a jak již německé slovíčko napovídá, najdeme tu firemní propojení s Berlínem.

Autoři projektu věří v sílu lidské kreativity a v potenciál mladých, začínajících umělců. Právě proto se rozhodli zasvětit tuto plochu individuálnímu sebevyjádření a ventilování subkultury.

V těchto kontejnerových prostorách se konají kulturní akce všech možných i nemožných forem – troufnu si říct, že by si odpolední program vybral opravdu každý. Nevěříte? Tak čtěte!
Street art výstavy, ukázky z tvorby grafického designu, módy, videa, programování, hudby, koncerty, multimediální představení a promítání.
Probíhají tu také setkání politického aktivismu a diskuzní panely. Zkrátka prostor, kde mohou vznikat nové myšlenky.

Architektonické provedení v moderním stylu tu dostalo zelenou, doslova.
Použití přepravní kontejnerů, jak můžete vidět ve fotogalerii, tu hraje významnou roli.
Kontejnery totiž pomáhají demonstrovat zajímavou myšlenku. Myšlenku, že kontejnerová stavba je vlastně ikonou pružné architektury – nyní stojí jedinečná konstrukce, ale vzápětí může být kdykoliv přeskupena jinam a v jiné podobě.

Líbilo?
Zajímáte se o novátorské, kontejnerové akce, nebo uvítáte více informací o kontejnerových domech v trochu tradičnějším pojetí? Napište nám do komentářů, nebo na náš facebookový profil.

Fotogalerie: 

Kontejnerové útočiště v tichu lesa Útulná chata ze dvou přepravních kontejnerů