Starý lodní přepravní kontejner našel nové uplatnění jako moderní rezidence v malém měřítku na úpatí lyžařského horského masivu Massif du Sud v Quebecu, Kanada. Loki Homes – odnož Loki Box designu, právě dokončila svůj první kontejnerový dům: krásný kompaktní příbytek, kde se mísí kontejnerová architektura s minimalismem. Modelový domov byl vytvořen jako symbol závazku firmy k cenově dostupné architektuře, která je také šetrná k životnímu prostředí.

kontejnerovy-dum-chata-by-loki-homes-10

Společnost byla založena jako inkubátor pro nové a vzrušující nápady v odvětvích mobilní architektury. Loki Homes slouží jako jakýsi zkušební terén pro výzkum a vývoj. První LOKI dom nebyl vytvořen pro klienta. Tento kontejnerový domov byl navržen a postaven s cílem „uspokojit své vlastní čistě kreativní architektonické a designové ambice, zde na LOKI, v kombinaci s naší hlubokou vděčností a láskou k přírodě,“ píše firma. „Tak jsme postavili malý, malinký dům a poslali ho do země nikoho doprostřed lesů“

kontejnerovy-dum-chata-by-loki-homes-5
Oděný do tmavých dřevěných panelů, bývalý lodní kontejner má velká prosklená okna a dveře, aby světlo mohlo vnikat do interiéru a vytvořit iluzi velkého prostoru. Na rozdíl od své robustní a utilitární fasády, interiér vypadá útulně a příjemně s bíle natřenými zvlněnými stěnami, dřevěnými povrchy a využitím měkkých vzorovaných textilií.

kontejnerovy-dum-chata-by-loki-homes-8

Tento kontejnerový dům zahrnuje dvě ložnice umístěné na opačných koncích struktury; malý jídelní/obývací prostor s kuchyňským koutem, kompaktní koupelnou a venkovní terasou.

LOKI Homes

Fotogalerie:

4
Kontejnerový bytový dům pro sociálně slabší Roast Republic kontejnerový stánek