K létu neodmyslitelně patří pobyt v přírodě, nejlépe na své vlastní chatě. Letos máte tuto možnost ještě o jeden aspekt lepší – chatička může být kontejnerová. Tedy do krásné přírody umístíte stavbu, která je šetrná k životnímu prostředí. Dobrý nápad, nemyslíte?

Podobnými myšlenkami se asi zaobírali i tvůrci dnešního projektu. Vzali jeden přepravní kontejner o délce 20 stop a přeměnili ho na pohodlné bydlení.
Původním záměrem bylo vytvořit přístřeší, když se vypravíte kempovat, nebo když se vydáte do lesů na hon. Já v domku vidím spíše místo přátelských setkání, oslav narozenin či klidné útočiště před ruchem velkoměsta – ale znáte to, kontejnerové stavby jsou všestranné, takže možnostem využití se meze nekladou.


Interiér dýchá přesně takovou atmosférou, jak se na (kontejnerovou) chatu sluší a patří. Dřevěné podlahy a nábytek, výzdoba v domáckém, rustikálním stylu. Autoři dokazují, že být daleko od lidí nemusí znamenat být daleko od svého pohodlní. Celý kontejner je plně vybaven jako každý jiný byt – zařízená, funkční kuchyně s dřezem i ledničkou, koupelna se sprchou a přívodem teplé vody. V případě potřeby je tu zařízeno místo na spaní pro tři lidi. To je na přibližnou plochu 15 m2 slušný počet, nemyslíte?

Za největší přednost tohoto modrého kontejnerového domku bych označila jeho venkovní terasu. Díky rovnému stropu kontejnerů se s takovým střešním posezením setkáme celkem často, vidět podobné jste mohli třeba tady. Mně osobně se možnost koukání na hvězdy a krajinu z takového vyvýšení moc líbí. A vám? Necháte si na svém kontejnerovém domku taky udělat přístup na střechu, nebo radši zvolíte třeba zelenou střechu?

Fotogalerie:

 

 

4
Minimalistický dům z přepravních kontejnerů Elegantní minidomek z přepravního kontejneru