V dnešním článku Vám představíme realizaci, postavenou ve Velké Británii. Vznikla z pouhého jednoho přepravního kontejneru, což jí kromě vícera výhod dodává i jistou roztomilost. Pojďte se přesvědčit sami.

Zastánce ekologického smýšlení jistě potěší, že chata vznikla z již použitého přepravního kontejneru. (Označením „recycled“, „used“ nebo „old“ se míní ty jednotky, které za sebou již mají léta užívání. I po vyřazení z provozu mají tyto kontejnery často velmi zachovalý stav, natolik, že se dají dále přetvořit, třeba právě k bydlení. Kromě šetrnosti k životnímu prostředí na nich můžete ocenit i nižší cenu, než u zánovní alternativy).

Dalším výrazným atributem projektu je jeho uzpůsobení do off-the-grid verze. Taková jednotka není závislá na veřejných sítích, ale energii k provozu, vytápění, svícení i ohřevu vody, si zajišťuje sama. Toaleta je v podobě kompostovacího WC, ve sprše teče horká voda.

Design fasády je lehce netradiční, troufnu si říct. Tvůrkyně použila opracované dřevěné latě k vytvoření zajímavého vzhledu. Vnitřní uspořádání podlehlo nabízejícímu se rustikálnímu stylu; dřevo je opět majoritně využitým materiálem, jak na stěnách, nábytku i podlaze. Jen v koupelně ustoupilo praktické stránce věci a převládají kachlíky. Společné prostory dýchají domáckým dojmem, dostatek míst k sezení a velký zápalný krb dokreslují pohodovou atmosféru.
Pokud jste příznivci kulinářských aktivit, pak Vás zklameme. Chata nemá zařízenou kuchyň a vaření v ní není povoleno. Jedinými kuchyňskými prostředky tu je jakási chatová verze ledničky k uložení potravin, plynový hořák k přípravě kávy či čaje a venku umístěný gril.

Chata stojí izolovaná v lese na soukromém pozemku, dostatečně daleko od okolního světa. Zdá se být ideálním místem k zaslouženému relaxu a několika dnům offline. Pokud Vás zaujala, dá se pronajmout přes portál airbnb.com. Hledejte pod názvem The smoke house cabin. Tvůrkyní projektu je Nathalie Petronelli-Stone.

Fotogalerie: 

17
Kontejnerový minidomek v národním parku Denverský minidomek z kontejneru