Vše, co vám dneska chci říct, se bude týkat nákladních kontejnerů a kanadské hrdosti. Každý stát má něco, na co je pyšný. I když nejsem národností Kanaďanka, troufám si říct, že pro tento velký stát to bude na prvním místě neporušená panenská příroda a celkově krajina.

Je tedy pochopitelné a zcela logické, že na stavbu domu (což je jisté narušení okolního prostředí) si budete pečlivě vybírat člověka spolehlivého a senzitivního. V tomto případě se této úlohy ujala firma
BC-based design. Když se podíváte na fotogalerii z tohoto projektu (níže na stránce) uznáte sami, že se svého úkolu zhostili s grácií a výsledek je perfektní.
Třešničkou na dortu je zde to, že motivem k postavení tohoto domku byla touha reprezentovat kanadskou kulturu v působivém, ale přesto laicky přístupném, slova smyslu.

BARK, bylo založeno s myšlenkou bojovat proti stereotypům, s myšlenkou ukázat, že Kanada má víc, než jen javorový sirup, hezké hory a vývoz dřeva. No vážně, kdybychom byli jeden z největších států na světě, nepřáli byste si, aby lidé znali víc, než jen české pivo?
Zakladatelé projektu BARK se rozhodli stereotypní smýšlení okolí změnit a poukázat na umělecký potenciál Kanady.

ATC je obytný prostor o velikosti 45m2, plně vybavený a zařízený off-grid. Bývalý přepravní kontejner, který nyní tvoří hlavní nosnou konstrukci, byl vylepšen ultramoderním hliníkem, sklem a použitím dřeva. Jednoduché, domácky působící vybavení interiéru zajišťuje dostatečné pohodlí svým majitelům, jednoduchá a funkční veranda zase poskytne onen luxus pohodlného pobytu na čerstvém vzduchu.

Tak co, chtěli byste vy, žít v malém domku v souladu s fascinující přírodou okolo?

Fotogalerie: 

1
Kontejnerový kapslový hotel Rustikální kontejnerovým dům „Svoboda“

You must be logged in to post a comment.