Francouzští architekti a designéři nikdy nespí a s elánem se vrhají do nových trendů. Jedno z jejich designových studií nedávno přijalo koncept „udělej si sám“ a navrhli recyklovatelný panelový dům, který lze postavit jen s obyčejným šroubovákem. Zatímco výstavba průměrné domácnosti trvá mnoho měsíců, tento dům byl postaven za týden.

Vyroben je z recyklovatelných materiálů, jako je ošetřené dřevo, izolační tvárnice a vruty. Především také vyniká svým vysoce moderním designem, je plně přizpůsobitelný a jeho cena je cenově příjemná. Tento model (ve videu níže) má něco přes 148 m2 plochy; obsahuje dvě koupelny, kanceláře, tři ložnice a spoustu otevřeného prostoru.

Vzhledem k tomu, náklady na výstavbu rodinných domů se pohybují od 1200 až  1900 amerických dolarů za metr čtvereční, cena tohoto domu bude mezi 177.000 a 281.000 dolary. V ceně samozřejmě není zahrnuta útrata za přátele, kterým u piva budete vysvětlovat, že jste váš dům opravdu postavili jen za pomoci šroubováku.

Tzv. pop-up domy jsou zatím k dispozici pouze ve Francii, ale brzy se tato nabídka objeví i ve Spojených státech a Anglii. A pole působnosti se bude i nadále rozšiřovat.

Tyto montované domy představují budoucnost stavitelství, protože nemají odpadové materiály v průběhu výstavby. Jejich montáž je rychlá, efektivní a čistá, všechny použité materiály jsou recyklovatelné a styl a design lze snadno přizpůsobit majitelovu vkusu.
S tímto ,,lego“ domem, jak ho někteří nazývají, se nemusíte bát, že vás soused trumfne v originalitě!

Sice se nejedná o kontejnerové domy, ale dvě krajní buňky by se daly krásně nahradit 20stopými kontejnery a celý projekt tak ještě urychlit a věřím, že  právě kombinace dřeva a kovu by celý dům posunula ještě o úroveň výš.

Fotogalerie:

7
Moderní domek v Texasu Kontejnerový dům Zigloo