Říká Vám něco společnost Urbantainer? Jestli ne, nezoufejte, v tomto článku Vám ji představíme.

Znalí angličtiny jistě vytuší, že –tainer v názvu odkazuje na slovo container, tedy přepravní kontejnery a kontejnerovou architekturu. Velká část projektů této společnosti se může pyšnit využitím těchto pevných ocelových kvádrů. Projekty této firmy spojuje také moderní, někdy až futuristický ráz staveb, přesto však s citem zasazených do okolí.

Chcete vědět víc? Pojďte se s námi podívat na jejich kontejnerovou realizaci pro korejskou národní divadelní společnost (NTCK).

Požadavek zněl jasně, tedy vytvořit víceúčelový prostor, ve kterém se dokáže spojit život publika a divadelní svět. Požadovaná stavba také musí mít velkou kapacitu lidí, být dostatečně prostorná a vysoká a vyzařovat útulnost, avšak také uměleckou mentalitu klientů.

Nahlédněte do fotogalerie, zda si myslíte, že se tvůrcům zadání podařilo splnit.

Architekti využili metody nové do starého a já myslím, že se jednalo o dobrou volbu. Metoda spočívá v umístění přepravních kontejnerů (nové jednotky) do již stojící struktury. V tomto projektu tím dosáhli zajímavého rozdělení interiéru, prolínání materiálů a neotřelého vzhledu.
Když se staví pro umělce, není od věci nechat kreativitě zelenou – některé z vnitřních přepážek (plátů kontejnerového pláště) byly umístěny na jakousi kolejnici a to s ponecháním plné mobility. Jednotlivými díly lze tedy otáčet a měnit interiér v přímém přenosu. Ať už jde o vzhled, praktickou přeměnu prostoru či třeba regulování míry světla, systém funguje skvěle.

Interiér podléhá moderními, industriálnímu vzhledu. U stropu vidíme kovové konstrukce, na podlaze zase šedý leštěný beton. O pestrost se starají oranžově natřené přepravní kontejnery.

Ať už je Vám umělecká scéna blízká, nebo ne, líbí se Vám jejich nové zázemí?

Fotogalerie: 

Luxusní kontejnerový ski rezort vám vezme dech! Víkendový domek z přepravních kontejnerů