Nynější trend zní: pestrobarevně a udržitelně. Pojďte se s námi podívat na projekt, který jde s dobou!

Gro celého domu je jeden ocelový přepravní kontejner o velikosti 40 stop. Byl přeměněn do obyvatelné podoby, ale nejen to. Designéři z Me.Box se postarali, aby byl také působivý a stylový, nejen z venku, ale i vevnitř.

Začneme od „fasády“: zářivě žlutá barva s modrými obrysy. Nejen, že sousedova stavba ho v originalitě netrumfne, ale také je prakticky nepřehlédnutelný, i při návratu z hospody, nad ránem, s poněkud zamlženým zrakem. A to jsou samé výhody.
Dále pak střešní terasa, ať už jste vášnivým astronomem, nebo si jen rádi čistíte hlavu koukáním na nebe, budete ji milovat. Tento 14 m 2 prostor je opatřen ochranným zábradlím i nádrží na skladování vody.

Vstup do interiéru zajištují posuvné dveře. Ani do takového domu se nemusíte obávat pozvat hosty. Dobrých se vejde. Kreativci z Me.Box navíc mysleli i na drobnosti, takže je tu například možnost umístění audio systému, kdyby stála řeč a vám se nelíbilo ticho.

Kuchyně je diskrétně zastrčena v rohu. Nenechte se mýlit, že díky její maličkosti není dostatečně funkční. Když už hosty ubytujete, bez problémů pro ně uvaříte. Nebo oni pro vás.
Koupelnu najdete v prostoru chodby. Ložnici tvoří obrovská postel – buďme upřímní, nic víc totiž v ložnici není třeba.

Domov je pojmenován Cool Cat a jak se tak na něj dívám, myslím, že dostál svému jménu. Nemyslíte? Něco tak efektivního, minimalistického a přitom stylového se vidí málo.

Fotogalerie: 

Kontejnerový dům hluboko v lesích Češi a kontejnery na Bali