Francie je známá svou malebnou přírodou i šarmem a elegancí. Vše z těchto přívlastků splňuje také dnešní kontejnerová stavba.  Pročtěte článek, ať uvěříte, že i z ocelových kontejnerů může vzniknout jemný půvabný dům.

Za dnešním projektem nebudeme muset někam do neznáma, ale zamíříme do blízkého okolí Paříže, do městečka Saintry-sur-Seine. V krásné tiché přírodě se tu ukrývá bydlení ze dvou přepravních kontejnerů, zabalených v tmavém dřevěném obložení. Spojení obou pater zajišťuje romantické, kované schodiště v duchu secese. Stačí vyběhnout pár točitých schodů a jste nahoře. V bezprostřední blízkosti domu se rozkládá malé jezero jako z pohádky … Chybí už jen vodník na kameni.

Interiér působí mnohem živěji, než by člověk možná čekal. Ložnice hraje veselými barvami, červená na zdech dodává optimistickou atmosféru. Koupelna už je opět umírněnější, luxusnější. Dřevěné police a elegantní keramické umyvadlo, sprcha s kameninovým obložením a prosklenými dveřmi láká k osvěžující koupeli. Průchod mezi oběma místnostmi zajišťují nenápadné posuvné dveře.

Autoři věděli, jak příjemné jsou vlahé noci pod hvězdami a tak podle toho kontejnerový dům zařídili. Velké prosklené dveře vedou na dřevěnou verandu s výhledem na klidnou vodní hladinu. Ratanové posezení a červeně prostřený stolek budou dobrou volbu ať už pro vydatnou snídani nebo večerní sklenku vína. Posezení za tmy zpříjemní mihotavé světlo lucerniček, umístěných po stranách kontejnerového domku.

Teď už zbývá jen se usadit a užít si šumění starých vrb a blízké vody.
Buď si objednejte pobyt přímo v Les containers chambre rouge, nabízeném zde, nebo ještě lépe, nechte si postavit z kontejnerů Váš vlastní idylický domek. Nebo radši moderní? Je to na Vás, u kontejnerové architektury se fantazii meze nekladou.

Fotogalerie: 

5
Vintage domek z přepravních kontejnerů Externí kancelář z jednoho přepravního kontejneru