Sníte občas o tichém místě u vody, o malém azylu, kam byste se mohli ukrýt před každodenním stresem a jen tak relaxovat? Výborně, my Vám totiž jedno takové místo dnes ukážeme, přičemž postavená je samozřejmě z kontejneru!

Společnost TSM Containers se zachovala minimalisticky a sáhla po jediném dvacetistopém kontejneru. Ten zasadila půvabně do scenérie přírody, na břeh jezera. Exteriér ponechali tvůrci jemný a nenásilný, tak aby na sebe kontejnerová stavba příliš neupozorňovala.
Pokud nabýváte dojmu, že taková kontejnerová chata někde v lese bude mít jistě jednu postel a sotva kuchyňský stůl, velice byste se mýlili! Interiér a celý funkční systém stavby jsou velice povedené, moderní a splňují vše, co si i ten nejzmlsanější městský člověk může přát.

Do domu vstoupíte dveřmi v boční straně kontejneru a objevíte se v malém útulném prostředí. Designéři pracovali s pouho-pouhými 15 m2, což vyžadovalo jistou přesnost a preciznost v uspořádání. Vše má své místo, každý kout je využitý a praktické vychytávky, šetřící prostor tu nejsou výjimkou. Příklad bych uvedla třeba skládací postel, když zrovna není potřeba, uvolní své místo jiným a k večeru se zase jednoduše vrátí do služby. Prolistujte si fotogalerii pod článkem, najdete moderní kuchyň v šedých odstínech i malou jednoduchou koupelnu.

Skromnou rozlohu obytné plochy kompenzovali tvůrci venkovní verandou. Jednoduše položené dřevěné desky daly vzniknout okouzlujícímu místu. Stačí vytáhnout stůl a židle … a využití je na Vás. Snídaně za východu slunce? Sklenka vína pod hvězdami? Dlouhé rozhovory za soumraku nebo čtení knihy na odpoledním sluníčku? Je to na Vás.

Dům je nabízen za 18 995 dolarů. Pokud se Vám ale nechce pouštět do obchodů na zahraničním trhu, poptejte si své kontejnerové bydlení u nás. V konfigurátoru navolíte, jaké parametry si žádáte. My Vám tento požadavek obratem nezávazně naceníme a pokud Vás nabídka zaujme, budete možná už teplé letní večery trávit na své kontejnerové chatičce či domku.

Fotogalerie: 

 

2
Kontejnerový gril Domácká chata z přepravního kontejneru