Bývalý přepravní kontejner se nabízí jako dokonalý byt. Toto obydlí bylo vytvořeno ze standardního 40stopého kontejneru a navrhla jej australská firma Nova Deko Modular. Celková plocha ho řadí k menším bytům, jednopokojovým, i tak je však půdorys pečlivě propracován do posledního detailu. Struktura výstavby je velmi variabilní, nechává volné pole působnosti flexibilitě, co se týče interiérového designu a rozvržení. Budete překvapeni možnostmi řešení prostoru, nic zde není limitující a záleží tedy jen a pouze na kreativitě majitele.

Tento projekt, byt pojmenovaný Milan, nabízí 29,7 m2 podlahové plochy. Půdorys se skládá z dlouhého, úzkého obdélníku, vstup ústí přímo do centra dění, po levé ruce je obytný prostor s ložnicovou částí, malou oddělenou koupelnou a praktickými skříněmi.  Napravo poté kuchyně a jídelna. Nesmíme opomenout taky praktickou verandu sloužící ke klidnému posezení za příjemně teplých nocí.

Neustálý přísun denního světla zde byl zajištěn pomocí velkých oken a rozsáhlých prosklených dveří, což dopřeje nájemníku příjemný pocit vzdušnosti prostor. Charakteristické jsou zde čisté linie, moderní provedení a promyšlená paleta materiálů. To vše pro umocnění příjemného dojmu z pobytu.

Kontejnerový byt v praxi
Pro většinu z nás je zajímavé analyzovat důmyslně postavené kontejnerové domy. Ale troufli byste si opravdu žít v jednom z nich?
Koupě domu bývá většinou snadná záležitost, v závislosti na místě, kde žijete. Vyberete si z různých velikostí kontejneru a jakmile se stanete majitelem, můžete se pustit do zvelebování svého sídla podle svého vkusu. Pokud ho samozřejmě nekoupíte už zařízený, jako je právě byt Milan, zmiňovaný výše.
Za nevýhodou zde lze označit materiál stěn, tedy ocel. Ocel je špatným izolantem a je důležité zařídit izolaci vašeho obydlí s velkou pečlivostí. Milou každodenní výhodou může být třeba nenáročnost úklidu a údržby, neboť se jedná o malý objekt.

2
Rodinná pohoda v kontejnerovém domu Kontejnerový dům na irském venkově