Na našem webu si můžete přečíst o kontejnerových stavbách všech druhů, minidomky, velké rezidence, obchody, stánky i kancelářské komplexy. Jednou z vyhledávaných položek jsou ale i hotely, či jiná ubytovací zařízení z kontejnerů. Použití těchto ocelových bloků dovolí tvůrci nižší rozpočet, rychlejší výstavbu ale také poskytne žádaný zájem veřejnosti, neboť přepravní kontejnery propůjčují stavbě nezvyklý, moderní vzhled.
Není divu, že kontejnerových hotelů na světě přibývá. Dnes za jedním takovým zamíříme do Thajska, připravte se, vyrážíme.

Architekti z TAK Architects zrealizovali projekt velmi netradičně a působivě.
Pro nás Čechy je asi nejvíce překvapující onen polootevřený koncept. Nenajdete klasické čtyři stěny a střechu, ale uzavřené prostory volně přecházejí do vnějších. Celé budově to dodává vzdušnost a příjemný pocit, že máte kde dýchat.

 

Jako důkaz tohoto nezvykle uvolněného interiéru vezměte strom uprostřed jídelny. Úplně klidně si tu vyrůstá z podlahy. Potom následují dřevěné stolky a bar ze surového betonu a hezká tapeta za ním – jako by se nic nedělo.

To byla první část komplexu, společná pro všechny zákazníky Ccasa Hotelu. Následujte nás v prohlídce obytného sektoru, tedy elegantních, soukromých pokojíčků tvořící působivý vnitřní systém. Základním prvkem jmenovali tvůrci věž z barevných přepravních kontejnerů, od které se pak odvíjelo celé uspořádání této části. Každé patro má svou barvu, pokoje daného podlaží spojují úzké chodbičky s decentním zábradlím. Mezi jednotlivými poschodími pak fungují praktická schodiště, která zákazníky dovedou, kam je potřeba.

A jak byste řešili kontejnerový hotel Vy? Líbí se Vám věž z kontejnerů, které tvoří praktickou součást hotelu? Nebo máte jiné představy o kontejnerových stavbách? Napište nám do komentářů nebo na facebookový profil.

Fotogalerie: 

 

Nejkreativněji řešený minidomek z kontejneru Netradiční interiér v domě z přepravních kontejnerů