Nakoukněte s námi pod ruce společnosti Honomobo. Do společnosti, která není žádným nováčkem na trhu s kontejnerovými domy a s touto alternativní architekturou má bohaté zkušenosti.

V současnosti nabízí světu několik předpřipravených typů kontejnerových domů pro ty, co rádi věci jednoduše a srozumitelně.  (A pro milovníky originality je tu samozřejmě možnost nechat si udělat svůj Honomobo kontejnerový dům na míru.) Jedna z jejich nejproslulejších realizací Vám bude asi povědomá. Náš článek o ní najdete zde.

Tato firma vyznává jednoduchost, což jde poznat už u jejich pojmenování jednotlivých domů. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

HO1
Nejmenšího člena z rodinky tvoří pouhý jeden přepravní kontejner. V závislosti na velikosti vybraného kontejneru potom získáte buď obytnou plochu 19 m2 nebo 22 m2. Ani omezený prostor nezabránil architektům vměstnat sem elegantním způsobem vše potřebné. Plně vybavená kuchyň, koupelna, obytná část.

HO2
Viz článek http://kontejnerovedomy.cz/kanadska-jednoduchost-z-kontejneru

HO3
Jak název vypovídá, zde tvůrci sáhli již po třech přepravních kontejnerech a spojili je do přízemního domku. Na ploše téměř 50 m2 vytvořili bydlení s oddělenou ložnicí, koupelnou a kuchyní volně přecházející do otevřeného obývacího pokoje. Nebáli se také přiznat použití kontejnerů a ve skleněném průčelí najdete patrný ocelový nosník.

HO4
S tímto domkem se už zavděčíte i početné rodině. Dvě samostatné ložnice, široká kuchyňská linka, prostor zbyl i na praktickou technickou místnost. Veškerou pohodlnost slibují tyto čtyři ocelové kvádry.

HO4+
A co čekat od pluska? V tomto případě se bavíme o prostoru 112 m2 a tam už se dají dělat ta pravá architektonická kouzla! Více informací nejen o tomto typu domu najdete na oficiálním webu firmy.

Lákal by Vás minimalistický HO1 domek, nebo preferujete žít ve velkém stylu a tedy i ve velkém domě? My pro Vás vytvoříme přesně takový, po jakém toužíte. Nebojte se ozvat zde.

Fotogalerie: 

2
Kontroverzní projekt Šafko z kontejnerů Kontrastní dům z kontejnerů