Předpřipravené přepravní kontejnery doplněné o mladistvě bláznivý vzhled a neočekávané barvy, jako renovace historických bytových prostor.

Když se firma LOT-EK ujala renovování  Brooklynského ,,carriage house“*  z 30. let, klienti podpořili architektonickou firmu v nápadu udělat projekt velkým a výrazným, klidně za cenu vysokého honoráře. Ve výsledku, architekti se rozhodli rozbít historickou strukturu a umístit do srdce budovy věž z přepravních kontejnerů, nabarvených na zářivě oranžovou. I přes hodně netradiční kombinaci, je tato
odvážná konstrukce dobře fungujícím prvkem a dodává umělecký punc této newyorské oblasti.

Umělec Markus Linnenbrink a jeho žena, galeristka Cindy Rucker, pověřili LOT-EK renovací svého  tehdejšího dvouúrovňového domu a přidáním ateliérového bytu. ,,Hodně jsme přemýšleli o tom, co od tohoto domu očekáváme a jak toto obydlí přeměnit v náš domov. “ řekli pro časopis New York Magazine. Rodinný dům, nazvaný Irving Place Carriage House, se umně vyhnul typickému designu rodinných domků.

Na rozdíl od nákladních kontejnerů v zářivě oranžové, fasáda je namalována na střídavě diagonální pruhy světle šedé a černé. „Jedná se o parafrázi vzhledu vnitřních prostor kontejnerové věže.“ uvedl zmocnitel firmy LOT-EK Giuseppe Lignano.
Věž v barvě mandarinek obsahuje kuchyni, koupelny a prostor pro technické zázemí. Design schodišťového prostoru je vyřešen světle oranžovým rámováním, zatímco ostatní stěny domu jsou natřeny na bílo. Doslovným vrcholem věže je poté umělecký ateliér, také v odstínu oranžové.

*Carriage house = jedná se o stavbu, běžnou v amerických či britských zemích, využívanou jako garáž, stodola, či místo pro povozy (odtud název, carriage=doprava). Domy stály o samotě a čelní strana mívala zdobený štít a byla opatřena velkými dveřmi, sloužícími k vjezdu.

Fotogalerie:

Kontejnerový hostel ve Vietnamu Vícepatrový kontejnerový byt v Indonésii