Milovníci útulných příbytků, romantických chatiček a především kontejnerových staveb, jásejte! Projekt, který Vám dnes představíme, bude podle Vašeho gusta.

Zamíříme do 20stopého přepravního kontejneru, kde na ploše 15m2 vznikl útulný, plně zařízený domov. Vcházíme ze strany – celou plochu boční stěny kontejneru totiž nahradily dvoudílné prosklené dveře. Možná by někdo považoval tak velké dveře za zbytečnost, ale ruku na srdce. Stěhovali jste někdy nábytek, jehož rozměry předčili dveře a pořádně se u toho naštvali? No tak vidíte, to se tu nestane.

Prosklený vchod je jen začátek, v tomto kontejnerovém domě najdete celkem dalších 11 oken. Ty nám zaručují dostatek denního světla, které i ze skromně malého prostoru udělají prosvětlenou vzdušnou místnost. Pět dřevěných trámů na stropě naznačuje, že tento kontejnerový dům nebude typicky industriální – dřevo v něm hraje velkou roli a vytváří rustikální a domácký dojem. No, však se pojďme přesvědčit do interiéru.

První místností po vstupu je obývák alias odpočinková zóna. Užijte si posezení po dlouhém dni s hrníčkem dobré kávy a výhledem do venkovního prostoru. Také je na místě říci, že na stěně tu najdeme postel ke sklopení. Z malých odkládacích stolků se stanou nohy postele a nájemník má rázem plnohodnotné místo ke spánku.

Kuchyně se leskne nerezovým dřezem a lednicí, velká pracovní linka se zavděčí každému kuchaři, stejně jako množství úložných prostor pod ní.
Dřevěný barový pultík namísto klasického čtyřnohého stolu působí moderně a navíc šetří spoustu drahocenného místa. Uchýlit se sem můžete jak s talířkem dobrého jídla, tak s knihou či studiem.

K vytvoření soukromí pro koupelnové aktivity použili autoři dřevěné dveře, přesně takové, jaké můžete vidět na hospodářských staveních a stodolách. Suma sumárum, do odlehčeného interiéru se hodí, nemyslíte? Koupelna je stejná, jako zbytek domu – ve svém minimalismu elegantní a luxusní.

Technická stránka kontejnerového domu je zajištěna na jedničku, výkonnou klimatizací počínaje a připojením na vodovodní a kanalizační síť konče. Ačkoliv nemá dům připevněná kolečka, tato možnost je pořád reálná. Nezapomínejte, že Vaše bydlení je umístěno v pevné struktuře přepravního kontejneru. Pojízdná kola jde připevnit a se svým domkem následovat nomádské myšlenky.

V Americe je tento kontejnerový domek nabízen přibližně za 1mil Kč. Ptáte se, za kolik byste měli kontejnerovou chatu od nás? No za méně než polovinu!

Video prohlídka domku zde:

Fotogalerie:

4
Kontejnerová chata v modrém kabátku Kontejnerová rezidence s velkou terasou