Co dostanete, když vezmete šest přepravních kontejnerů, dáte je dohromady, přidáte střechu a novou fasádu?
Odpověď je jasná! Vznikne jednoduchý, efektivní, ekologický domov.

Navržen byl architekty z Anand Bungalows, designérské a stavitelské firmy v Malajsii. Tento úžasný kontejnerový dům zahrnuje využívání dešťové vody, přirozené větrání a ekologicky sestavené využívání energií.

Designér Ken Kwok vede firmu Anand Bungalows a má bohaté zkušenosti v oblasti obytných konstrukcí, neboť k jeho dílu patří stovky postavených domů v Malajsii a jejím okolí. Tento recyklovaný dům se nachází v Bukit Tinggi, Pahang a skládá se ze šesti, pečlivě seskládaných kontejnerů – z nichž čtyři jsou orientovány na sever a jih, zbylé dva orientovány na východ a západ.

Rozestavění kontejnerů
Čtyři kontejnery jsou umístěny těsně vedle sebe a tvoří dvoupodlažní komplex, mající dveře orientované na sever, které tvoří částečný základ pro balkóny a okna. Mezi dvěma kontejnery bylo vytvořeno dvojnásobně vysoké atrium, sloužící k vzájemné ventilaci.

Ekologické výhody
Stavba je umístěna na betonovém mole a její výhodou je nízká míra znečištění vůči okolní krajině. Velká plocha střechy zabraňuje slunci vnikat do prostoru a a zbytečně jej přehřívat, navíc dochází k minimalizaci tepelných ztrát. Použitá voda bez toxických látek je recyklována a využita spolu s dešťovou vodou v zahradě. Kromě toho dům je uzpůsoben pro nízkou spotřebu vody, energeticky úsporné spotřebiče a dostatek přirozeného denního světla.

Fotogalerie:

Dům snů z kontejnerů Kontejnerové vesnice