Díky trendu nebydlet zastarale, ale v souladu s přírodou, se čím dál více objevují zajímavé ekologicky smýšlející realizace kontejnerových domů. Architekti a designéři stále přicházejí s četnými kreativními nápady pro domácnosti z udržitelných materiálů.
kontejnerovy-dum-12

Jeden takový příklad je WGH kontejnerový dům. Je vyroben z přepravních kontejnerů a je to ve výsledku velmi krásný rodinný dům.

kontejnerovy-dum-13

Tento ekologický kontejnerový dům se nachází se v Wuxi, v Číně. Jeho hrubá konstrukce je ze tří 40´ použitých přepravních kontejnerů a aby toho ekologického smýšlení nebylo málo, má dokonce bambusovou fasádou a zelenou střechu.
kontejnerovy-dum-5

Navíc je vybaven solárními panely a systémem na využívání dešťové vody. Včetně vodu zadržující podlahové dlažby na terase domu. Všechny tyto prvky byly začleněny do jednoduchého a elegantního skandinávského designu. Svými 186 m2 se nejedná o žádného drobečka. Tento kontejnerový dům má nádherný otevřený obývací prostor, tři ložnice, kancelář a otevřenou terasu.

 

Všechny tři kontejnery jsou velmi dobře zatepleny unikátní bambusovou izolací, který dává domu velmi působivý vzhled. Interiér je silně ovlivněn skandinávským stylem, s minimalistickým dekorem a barevnými akcenty v celém domu. Je to teplý, příjemný a prosvětlený dům, díky všem těm světlíků a oknům.

21
Kontejnerový dům na irském venkově JULIO GARCIA Savanna projekt