Staví se ve Vašem městě nějaké kancelářské budovy? Pokud ano, všímáte si, že projekt ve fázi hrubé stavby vídáte týdny, měsíce, čtvrtletí?
Pojďte se s námi podívat na projekt, který bourá stereotypy ohledně velkých staveb. Tvůrci jej totiž postavili během 16 dnů.

Jistě už tušíte, že takový rekordní čas by nebyl možný při starých stavebních postupech, cihlu po cihle. Jak už název autorské společnosti prozrazuje, do stabilních konstrukcí byly využity přepravní kontejnery. A nebylo jich málo! Úctyhodných 73.
Název společnosti: Container City, umístění budovy: Londýn, rok vzniku: 2005.

Pojďte se podívat blíže. Typická vlněná ocel přepravních kontejnerů krásně zapadá do prostředí, kontejnerová budova totiž stojí na břehu Temže v nábřežní části Londýna zvané London Docklands.
Kontejnerový budova hraje na moderní vzhled, jednoduchá kombinace limetkově žluté a tmavě šedé je nepřehlédnutelná.

V pěti patrech kontejnerové budově napočítáte celkem 24 kancelářských jednotek. Každá má pohodlný přístup na jakýsi sdílený industriální balkon, v podstatě vnější chodbu, vedoucí vždy celým patrem přes celou čelní stěnu budovy. Pracující si tak mohou užít nejen příjemný výhled na vodu, ale i čerstvý vzduch a sluníčko, když budou chtít.
Design interiéru je jemný a nenásilný, světlé dřevěné podlahy, čisté linie, moderní zařízení.

Půvabným vzhledem ale ještě nekončíme, máme ještě ekologickou pointu. Nejen, že použít přepravní kontejnery je krokem k nezatěžování životního prostředí, tvůrci dotáhli ekologický aspekt ještě dál. Kontejnerová budova má uzpůsobení k zachycování dešťové vody, která je pak dále využívána, namísto klimatizací vytvořili systém přirozeného větrání a také vnější osvětlení , citlivé na míru slunečního svitu.

Líbilo by se Vám tu pracovat?

Fotogalerie: 

Kontejnerová rezidence vysoko ve svahu Norská galerie umění z přepravních kontejnerů