Fandíte alternativním kavárnám?
Pokud ano, tak se Vám dnešní projekt bude líbit – nejen, že je kavárna neotřelá a novátorská, ale také kontejnerová, což jí přidává zajímavý punc modernosti a dalších pár dobrých vlastností.

Největším PRO dnešní kontejnerové stavby bude bez debat její ekologičnost.
Počínaje recyklovanými přepravními kontejnery až po ekologické šálky na kávu. Není se čemu divit, neboť titul zakladatel patří podnikateli Gordonu Hickeymu, známému pro jeho zájem o ochranu životního prostředí. Hickey nabyl dojmu, že v Dublinu není dostatek dobrých kaváren, dal si tento fakt dohromady se svou zálibou v ekologii … a výsledky můžete vidět na fotkách.

Recyklované 20stopé kontejnery (umístěné v takové blízkosti u sebe, že působí jako jeden 40stopý celek) byly nenápadně zasazeny do šedé ulice velkoměsta, na úroveň ostatních domů. To by ale nebylo ono, kdyby měla kontejnerová stavba splynout s davem, že? Vnější ocel natřeli na výraznou modrou a vytvořili velké vstupní dveře pro veškerou klientelu.
Malé dřevěné posezení umožňuje zákazníkům, aby si svůj šálek kávy v klidu vsedě vychutnali.

Decentní výzdoba, že? Světlé dřevo na moderních stolcích, jednoduchému baru zase dodává krásu všechno to kavárenské vybavení – stohy papírových šálků počínaje, pytlíky výběrových kávových zrn konče. Osobně si myslím, že udělat na tak malé ploše funkční, útulnou kavárnu vyžaduje hodně minimalismu. Potom už zní logicky, že v tomto duchu a stylu se ponesou i dekorace. Ať už jednoduché nebo ne, interiér vyzařuje pohodlností a uvolněnou atmosférou.

Na závěr si dovolím parafrázovat mluvčího společnosti, zaštiťující dublinskou kontejnerovou kavárnu. „Myslet si, že alternativní, kontejnerové kavárny náleží hipsterům a studovaným gastronomům by byl velký omyl. Tvůrce i my si přejeme, aby kavárna patřila každému – dělníkům, toužícím po troše kofeinu i náhodným turistům, zbloudilých v uličkách.“

A jak by se líbilo vám, zbloudit v uličkách a narazit na kontejnerovou kavárnu?

Fotogalerie: 

Video průvodce kavárnou z kontejnerů:

Kontejnerová rezidence na poušti Vintage domek z přepravních kontejnerů