Přáli byste si zažít něco luxusního, něco netradičního, něco kontejnerového? Máme pro Vás typ, kde si takové přání můžete splnit.
Pokud ovšem nemáte zrovna dobrodružného, cestovatelského ducha, připojte se k nám aspoň na virtuální prohlídku, která začíná právě teď.

Přeneseme se do jihovýchodní Austrálie, nedaleko Mellbourne. Takový kontejnerový dům funguje, i když popravdě je to spíše malý hotel, ovšem hotel vysoké kvality! (V minulém roce například získali 4,5 hvězdičky od Star Ratings Australia).

Coastal Pods jak se toto zařízení nazývá, je soběstačné ubytování až pro šest osob. Obsahuje dvě ložnice, obývací pokoj s jídelnou, kuchyni, čtecí koutek a prádelnu. Když Vás omrzí pobyt vevnitř, není problém projít skleněnými dveřmi na terasu a kochat se působivým výhledem na řeku Inglis, nebo se v ní přímo okoupat. Z venkovní zábavy se nabízí třeba také táborák a večer pod hvězdami.

Projděte přes dřevěnou vstupní verandu a vítejte uvnitř!
Ložnice byly vybaveny ve znamení luxusu. Široká postel, decentní modrá barva a dřevěné obložení, připomínající námořnický styl, potěší každého požitkáře. Přilehlým koupelnám vládnou světlé barvy a jednoduchost. Ekologicky smýšlející jistě potěší fakt, že ve sprchách koluje dešťová voda.

Jídelna volně přechází v kuchyni, která je plně vybavena – najdete tu tedy vše, na co si jen vzpomenete. Všechny ukuchtěné dobroty pak už jen přenesete k dřevěnému stolu a můžete si společně pochutnat.

Již zmiňovaný čtecí kout je další lahůdkou tohoto kontejnerového domu. Asi to bude tím, že jsem vášnivá čtenářka, ale měkká denní postel, knihovnička až po strop, dostatek denního světla a dokonce kousek místa na sklenku vína? Tak to je pro mě splněný sen.

Architekti mysleli opravdu na vše a tuto kontejnerovou stavbu postavili bezbariérovou – od přístupu hlavním vchodem, přes koupelnu (madla, sedátko, toaleta) až po ložnici. Všimněte si také rozšířených chodeb v celém domku. Tyto prostory odpovídají všem kvótám, které australské zákony nařizují ohledně bezbariérového řešení.

Kdyby jste si chtěli udělat výlet tak link na tento úžasný kontejnerový dům je zde

Fotogalerie:

4
Z kontejnerů se staví i na rovníku Kontejnerová stavba ve velkém!