Může se stát, že vám tato kontejnerová stavba přijde povědomá. To jste ji možná zahlédli na rezervačních stránkách airnb.com. Pokud ne, nezoufejte a čtěte dál, v tomto článku vám ji představíme.

Pojmenována byla The Wellington Container house a jak už název prozrazuje, nachází se na Novém Zélandu. Celou konstrukci tvoří tři na sebe naskládané přepravní kontejnery. Zvenku možná tento kontejnerový dům vypadá strohý a neosobní, ale nenechte se zmást, vstupte dovnitř, a octnete se v říši divů. Interiér zahrnuje tři ložnice, dvě koupelny, promítací sál, venkovní „koupelnu“ a verandu mnoha funkcí.

Nejzajímavějším prvkem v designu obýváku bude asi okno přes celou boční stěnu. Dodává místnosti dostatek světla a zároveň netradiční atmosféru. I když je původní koncept této místnosti velmi jednoduchý (jak už to u kontejnerových domů bývá!), vybavení pokoje atmosféru zjemňuje a vytváří dojem pohodlnosti a domáckosti.

 

Kuchyně se zalíbí každému milovníkovi funkcionalismu a modernosti. Z materiálů převládá kov a vládnou ostré linie a geometrické tvary. Široké okno v čelní části nabízí zajímavý výhled na blízký skalnatý převis. V jídelně nehledejte honosný zdobený stůl, nahradila ho jednoduchá masivní deska s dřevěnými lavicemi podél. Posadí se sem až pět strávníků a aby nebyla nuda, jídelna volně přechází ve venkovní část s grilem. Praktické, nemyslíte?

Když vyběhneme po točitém schodišti do vyššího patra, budeme mít příležitost nakouknout do první z ložnic. Působí jemným a klidným dojmem, ani si nevšimnete, že boční stěny opět tvoří chladný kov. Raritou této ložnice jsou prosklené posuvné dveře, vedoucí na krytý balkon. Ten poslouží jako koupelna a odpočinková zóna, ať už chcete sedět na židličce nebo vlézt do vany.


Druhá ložnice je přezdívaná „Mr. Fox“ a pyšní se velkou manželskou postelí. Zajímavá textura na bílé zdi dodává prvek elegance, velké okno projasní celý prostor. A víte, co jsem si na této ložnici oblíbila nejvíce? Původce jejího jména, povlečení s lištičkami. Ostatně atmosféra celé místnosti má podtón hravosti a útulnosti.

Třetí ložnice opět ukrývá manželskou postel nadstandardní velikosti a tentokrát převládá dynamická atmosféra. Podlaha v odstínech zelené, kovová komoda a netradiční dekorace. Zde se rozhodli designéři ponechat jednu stěnu z vlnité oceli, připomínající, že se nacházíme v kontejnerovém domě.

Chybělo by vám tu ještě něco? Mně osobně tedy ne, ale mnozí z pánů snad ocení hernu nebo také kinosál. Videohry, sledování HD filmů nebo jen kulečníkový stůl. Obří okna jsou vybavena zatmívacími závěsy, takže se nemusíte bát sledovat film ani v pravé poledne. Zajímavá možnost odpočinku, nemyslíte? A pokud byste chtěli atmosféru tohoto kontejneru zažít na vlastní kůži tři-sta dolarů na noc to spraví .)

Fotogalerie:

Kontejnerový dům na rozlehlých pláních Zenový dům v českém podání