Líbí se Vám žlutá a šedá? A líbila by se Vám tahle barevná kombinace i na kontejnerovém domě? Pokud váháte s odpovědí, pročtěte dnešní článek a svůj názor si můžete utvořit či ověřit.

Majitelka tohoto projektu si přála obydlí, které by reflektovalo její myšlenky a postoj k životu. Pevný, stabilní materiál za sílu myšlenek, nekonvenční vzhled za odvahu mysli nedržet se stereotypů. Jejího přání se ujala mexická architektonická firma firma S + Diseño a pod jejich taktovkou vyrostla tato kontejnerová stavba – dvoupatrový kontejnerový dům.

Začněme ale pozvolným uvedením do děje, tedy exteriérem. Domek se nachází na pozemcích přírodního parku Primavera, odlehlého od města. V praxi to znamená příjemnou zeleň v okolí, velkou zahradu k obrazu svému, klidné prostředí a i jistou samotou.

Dům sám o sobě tvoří čtyři přepravní kontejnery, ovšem precizně promyšleného umístění. Šedé dva jako přízemní, žluté dva (s mírným odsunutím), vytváří první patro. Uvnitř oba prostory spojuje kovové schodiště. Právě díky posunu těchto bloků mohly vzniknout dva balkóny, každý na jiné straně domu. Architekti věděli, že není nic příjemnějšího, než moci vyjít na čerstvý vzduch přímo z pokoje.

Interiér má výměru 120 m2 – kontejnery poskytly dostatek prostoru pro pohodlný život. V přízemí najdete obývací pokoj jednoduchých barev, moderní kuchyňskou část s nablýskanou linkou, toaletu a ještě i odpočinkový kout. Horní patro poté slibuje hostovský pokoj s přilehlou šatnou, malý obývací pokoj a jídelnu.

Venkovní zpevněná plocha může sloužit nájemníkům jako minimalistická terasa, stačí vytáhnout židličky a stolky, sezvat přátele a příjemné odpoledne je na světě.
Celá stavba se přibližuje ekologickým nárokům na provoz. Využity byly recyklované přepravní kontejnery, funguje zde pasivní ohřívací systém a v plánu je přidání solárních panelů.

Líbí se Vám? Přáli byste si podobný, nebo třeba úplně jiný? Poptejte vaši představu pomocí našeho konfigurátoru a možná se brzy potkáme u společné realizace.

 

Fotogalerie:

Kontejnerový dům s výhledem do krajiny Kontejnerová chata v modrém kabátku