Přemýšleli jste někdy, jaké to je, když si třeba architekt postaví vlastní dům?
V tomto případě si jej postavila průmyslová designérka Debbie Glassberg. Vznikl kontejnerový dům, respektive vila, o velikosti 240 m2, za použití pěti přepravních lodních kontejnerů. Tato stavba se nachází se v Kansas City a má všechno, co rodina potřebuje pro pohodlné bydlení; spoustu prostoru navíc a světlo, přirozeně vnikající do interiérů.
Bylo docíleno elegantních, retro interiérů s nádechem secese a art nouveau.

Při požadavcích na udržitelnou architekturu a cenově dostupné bydlení jsou domy z přepravních kontejnerů ideálním řešením. Ušetří životní prostředí kolem nás, vaši peněženku a výhodou navíc je snadná údržba.

Dům Debbie Glassberg není výjimkou. Když vstoupíte dovnitř, první spatříte otevřený obývací pokoj s ohromujícím starožitným nábytkem. Volba tyrkysových odstínů poskytuje pokoji atmosféru dobré nálady a povznášející pocit. Elegantní jídelna má vysoká okna (od podlahy ke stropu) doplněná o éterické průsvitné záclony v bílé barvě. Ty umožňují dennímu světlu prosvětlit místnost a zároveň zrcadlí siluety stromů venku.

Kuchyňské prostory nabízejí bílou úzkou kuchyňskou linku, vybavenou energeticky úspornými spotřebiči a samozřejmě velkými okny. V horním patře se nachází dvě ložnice, kancelář a koupelna.

V menší ložnice spí Debbiin syn a v kanceláři je rozsáhlý policový systém, sloužící jako výstava vše hraček, které Debbie pro Mattel navrhla. Hlavní ložnice byla postavena za použití dvou kontejnerů a je stejně nenásilného a vzdušného konceptu, jako zbytek domu. Poslední pokoj, ponechaný „pro všechny případy“ je zařízen výrazně; stěny v červené barvě a orientální doplňky.

Rezidence se může pochlubit zeleným prvkem; zeleninovým záhonkem, ležícím přímo u vchodových dveří. Více místa k pěstování zeleniny nalezneme na střeše, která je snadno přístupná z vyšších pater.
Pokud kvůli čerstvému vzduchu a sluníčku nechcete šplhat až na střechu, dobře poslouží i venkovní veranda, nabízející místo k odpočinku.

Zaujal vás tento projekt? Rádi pomůžeme s realizací takového domu  pro každého, kdo má zájem o působivou jednoduchost, finanční nenáročnost a kreativitu ve svém životě.

Fotogalerie:

Making off video:

Kontejnerový dům pro umělce Ekologický dům v Malajsii