Minidomky z kontejnerů patří mezi nejoblíbenější realizace. Mnoho lidí si oblíbilo právě útulnost malého prostoru ve spojení s plně dostačujícím životním komfortem kolem nich.

Jste již zastánci těchto realizací nebo jim teprve přicházíte na chuť? Na jeden z nich se dnes podíváte, tak si svůj názor můžete ověřit.
Za kontejnerovým minidomkem vyrazíme na sever, do Kanady. Vyznavače ekologie a nezávislé na systému potěší fakt, že chata funguje tzv. off the grid. V praxi to znamená, že je plně soběstačná, elektřinu nepotřebuje z veřejné přípojky, ale pro svou vlastní potřebu si ji zvládne opatřit sama. (Často používanou metodou bývají solární panely na střechu apod.)

Funkční promyšlenost kontejnerové chaty není to poslední, co bych chtěla zmínit. Zcela neopominutelným se stal její působivý vzhled! Exteriér zdobí světlý dřevěný obklad, působící svěže a nenásilně. V podobném duchu byl laděný i interiér. Nevěříte? Pojďme se podívat.

Vítejte v útulnosti samé. Jeden jediný dvacetistopý kontejner a práce šikovných designérů stačilo k tomu, aby z oceli vzniklo příjemné místo. Dřevo umocňuje domácká dojem, najdete ho na podlahách i stěnách. Zadní roh tvoří kuchyňský kout, jednoduchá pracovní deska a základní ukládací prostory splňují vše, co si k vyvařování na dovolené můžete přát. Zóna kuchyně poté volně přechází do odpočinkové, bílý gauč a četné doplňky dokreslí vřelou atmosféru celé chaty.

Umístěná v kanadských lesích, byla by pro Vás kontejnerová realizace místem odpočinku? Nebo snad azyl k nerušené práci? Lovecká chata či místo setkání s přáteli? Kreativitě se v kontejnerové architektuře meze nekladou, využitím ani se samotnou realizací.

Poptejte si nezávazně a bezplatně svůj kontejnerový dům zde. Dle Vámi zvolených parametrů poptávku naceníme a zašleme na e-mail zpět.

Fotogalerie: 

 

 

 

18
Idylická kontejnerová chata Modrý dům z kontejnerů