Váháte někdy, kam vyrazit s dětma? Za zábavou i nakupováním?
Tady v Česku si ještě budeme muset chvíli počkat, ale v Urugvayi se některým maminkám splnil sen – vyrostlo hravé ekologické centrum, které spojuje nákupy s příjemným pobytem.
Rozeberme si to ale postupně.


Hravé
Koukněte na ty barvy. Nudné šedé zdivo se nekoná, tady vládne růžová, modrá a žlutá, zkrátka pastelové barvy. Ty se mimochodem staly poznávacím znamením tohoto kontejnerového nákupního řetězce – zdobí každou prodejnu.
I exteriérové prostory vchodu se snaží o příjemný dojem a výstup z běžné šedi. Betonové plochy zkrášlují zelení v květináčích, lavička na odpočinek, stánek s něčím dobrým pro malé i velké.

Ekologické
Všimli jste si typického vzorku zvlněné ocele? Ano, správně, použity byly přepravní kontejnery. Tento řetězec sáhl po stavbách z kontejnerů, které nezatěžují životní prostředí. To je dobrý krok, postavit něco pro děti a postavit to takovým způsobem, že dětem šetříme i planetu. Nemyslíte?

Nákupy
Jak už jsem naznačila výše, do těchto barevných kontejnerových domů se vyráží za nákupy. Obchodní název zní Container Baby & Kids Xangri-Lá a najdete je i na facebooku. Nabízejí dětskou a kojeneckou módu, obuv, nábytek, hračky a další drobnosti pro život s těmito malými lidmi.

Příjemný pobyt
Tvůrci projektu skloubili několik příjemných vjemů dohromady – všechny výše popsané. Jak to tedy bude suma sumárum vypadat?
Z vizuálního hlediska, příjemné optimistické prostředí a barvy zlepší náladu i největšímu mrzoutovi. Ale ten pocit, že se nacházíte v kontejnerové stavbě, kvůli které nemusel být spotřebován nový materiál a která pomohla najít nový smysl vyřazenému přepravnímu kontejneru? Ten dělá divy. Snad proto se těší řetězec takové oblibě.

Věříme, že se podaří a nákupní centrum s takovými myšlenkami vyroste i tady v Česku. A vy?
Fotogalerie:

Kontejnerový dům se zajímavým půdorysem Elegantní bazén z přepravního kontejneru