Malý kontejner, bydlení ve velkém stylu. Pojďte se s námi podívat na projekt, který splňuje oboje.

Zamíříme za ním do Denveru; domek se těší pohodlné dostupnosti, nachází se nedaleko rušných ulic s obchody a četnými restauracemi. Ale navzdory jeho lukrativní poloze v centru města, uvnitř něj vládne pohoda a domek ztělesňuje klidné zázemí.

Použitý kontejner měří na délku 33 stop, což odpovídá obytné ploše 25 m2. Výměra to není velká, ale kreativita tvůrců se podepsala na promyšleném uspořádání nábytku a vnitřního zařízení. Vejdou se sem a pohodlně přespí až čtyři lidé (dvojice na rozkládacím gauči v obývací části a druhá dvojice v manželské posteli v ložnici). Úložné prostory mají často dvojí funkci; oddělují jednotlivé obytné celky domu a zároveň slouží k uschování věcí, jako je tomu třeba u „skříně“ v ložnici. Kuchyňský stůl je řešený rozkládacím barovým pultem, při pohybu v kuchyni se tak dá upravit na minimální velikost, aby uvolnil prostor kuchařce či kuchaři a když je čas oběda, stačí ho rozložit, vysunout barové židle z pod něj a vzhůru stolovat. Kuchyňský kout mimo to obsahuje i funkční dřez, lednici i mikrovlnku.

Boční část prostoru je věnována koupelně, jak už bývá zvykem u podobných kontejnerových mini domků. Sprchový kout, umyvadlo a toaleta jsou příjemným standardem. Aby se ušetřilo místo, volili tvůrci takzvané „barn doors“, závěsné posuvné dveře rustikálního stylu.

Celým minidomkem prostupuje příjemná atmosféru domáckosti, svou roli sehrává hojné užití dřeva i jemných barev a doplňků. O dostatečné světlo v interiéru se starají bílé stěny (opticky prostor rozšiřující) a podélná okna po stranách kontejneru. Opominout nesmím ani dominantu prostoru, velké prosklené dveře, ústící na dřevěnou verandu. Venkovní prostory už jsou na kreativitě každého z nájemníků, jestli se slunit s dobrou knihou, nebo čas trávit aktivně závisí jen na nich.

Přáli byste si také takovou oázu klidu? Kontaktujte nás se svými požadavky na kontejnerovou stavbu!

Galerie: 

39
Kontejnerová chata The Smoke house cabin