Připraveni na další zastávku naší tour po kontejnerových stavbách světa? Výborně, dnes se totiž podíváme do Denveru.

Tvůrci z BlueSky Studio na dnešní kontejnerové realizaci rozhodně ocelovým materiálem nešetřili. Na dům bylo použito celkem devět přepravních kontejnerů, které si majitelé sami vybrali. Za pomoci architekta a stavebního inženýra J. Chacona nechali dopravit kontejnery na místo činu a seskládat do současné podoby. Vidíte, jak jsou některé bloky otočené od druhých? Tak jednoduchá záležitost, jako obyčejné otočení kontejneru, a jak hezký dojem vytvořila.

Majitelé nezůstali s designem při (kontejnerové) zdi a vpustili do exteriéru svého domu také barvy a nové materiály. Můžeme se tak kochat kombinací bílé, černé a modré, zatímco čelní strana ukazuje světu pobití dřevěnými deskami.

Zajímá Vás, jak vypadá interiér, ukrytý pod ocelí přepravních kontejnerů? Tak pojďme na prohlídku. Tvůrci hrdě přiznávají zvlněný vzorek kontejneru, což tvoří samo o sobě zajímavý designový prvek. Vzdušné, prosvětlené prostory doladili jednoduchým, útulným nábytkem. Podívejte se na fotky, ty řeknou více než odstavec teorie.

A teď se ptáme, líbí se Vám kontejnerový dům? Můžete ho mít přes společnost Airbnb za 650 dolarů za noc. A nebo mnohem levněji a vlastní. Poptejte si ho u nás a už letní dny můžete trávit v kontejnerové chatičce.

Fotogalerie: 

 

5
Útulná kontejnerová chata v červeném kabátu Kontejnerový byt v černé barvě