Lidé po celém světě hledají možnosti, jak bydlet pohodlně, levně a přitom stylově. A někteří už ji našli. Dnes zamíříme do Denveru za manželským párem, který vzal své bydlení do vlastních rukou a vytvořil si dům snů.

Seznamte se, Libby a Regan Fosterovi, dnešní hlavní aktéři. Přáli si žít i nadále v Denveru, ale v jejich tehdejší bydlení bylo příliš stísněné a pro oba nedostatečné. Začali se poohlížet po něčem, co by jim dalo více životního prostoru a také možnost, jak se kreativně realizovat. K tomu se přidala ještě jejich záliba pro myšlenky recyklace a recyklované materiály … A plán byl na světě. Postaví si dům za použití 40stopých vysloužilých přepravních kontejnerů.

Když už kontejnerový dům, tak pořádný. Ke stavbě přibrali devět přepravních kontejnerů a vytvořili obytnou plochu 370 m2. Na dvou patrech najdete celkem sedm ložnic, pět koupelen, kuchyni, jídelnu a soukromý apartmán pro Libbyinu matku, přístupný přes venkovní terasu v přízemí.

Zajímá Vás, jak vypadá interiér, ukrytý pod zvlněnou ocelí a dřevěným obložením? Tak s námi vstupte na imaginární prohlídku. Základní designový prvek tvoří kontejnery – v minimalistické bílé a černé jsou dobrou alternativou místo cihlových zdí. Pevná ocelová struktura navíc dovolila vznik velkým oknům -interiér je díky nim krásně prosvětlený i v těch nejpošmournějších dnech.

Barvami tvůrci příliš nehýřili, omezili se na základní tóny šedé škály. Jak na šedavé podlaze, tak i v industriální kuchyni, veselé tóny jsou tu spíše výjimkou.
Aby nebyl vnitřní prostor příliš smutný, domácký pocit útulnosti dodalo oblíbené teplé dřevo. Najdeme ho na nábytku, (který Regan dokonce sám vytvořil), ale také na designovém zvlněném dřevěném stropě v pokoji. Zajímavý nápad, jak zjemnit industriální prostor, nemyslíte?

Jak už to bývá u kontejnerových staveb zvykem, tvůrci si dopřáli i přístup na střešní plochu. Někdo volí raději zelenou střechu, ale výhled 360 stupňů na celé město má taky své kouzlo.
A jak si představujete svůj dům snů? Napište nám na facebookový profil, nebo si ho přímo poptejte.

Fotogalerie:

1
Kontejnerová kavárna v srdci malebné Moravy Kontejnerové kulturní centrum v srdci Prahy