Nevíte co se svým životem? Tak to doma zabalte a zkuste to na Bali.
No, možná to není rada pro každého, ale u mladého českého páru to fungovalo dokonale.

Ale vezměme to úplně od začátku. Lukáš a Martina Černí začali své podnikání v Praze. Podařilo se jim vytvořit prosperující kadeřnický salón, přesně podle jejich gusta, tedy punkarský. Kdyby vás zajímala tato práce, mrkněte na stránky http://www.joshua.cz/.

Po nějaké době Lukáše ale tento poklidný život omrzel, jak sám říká, hledal novou výzvu. Jelikož ho s Martinou mimo jiné spojuje láska k recyklaci a designu, rozhodli se svou vášeň oprášit a vybudovat něco pod hlavičkou ekologie. A kde jinde demonstrovat novátorské myšlenky a alternativní přístupy, než v Asii, že?
Sbalili tedy sebe, své dvě děti, prodali cennosti, rozloučili se s blízkými a vydali se vstříc exotickému Bali. V zemi rýže a prázdninové idylky stvořili ateliér Joshua design, který v sobě kloubí luxus a ekologičnost. Za nějakou dobu vstoupil na scénu Petr Vančura, se kterým náš punk-pár uzavřel dohodu. Slovo dalo slovo a za nedlouho vyrostl na tamější vulkanické půdě elegantní bytový komplex, sestavený ze čtyř lodních kontejnerů. Stylové, levné, praktické.

Troufám si říct, že právě v tomto projektu je největší výhodou nesmírná pevnost materiálu. Bali bývá často vystaveno přírodním katastrofám, přes zemětřesení, hurikán, až po tsunami. Taková stavba je v podstatě připravena přežít apokalypsu, takže roste pravděpodobnost, že zemské otřesy či velkou vodu zvládne lépe, než okolní stavby. A to se hodí.

Navíc je v ryze moderním duchu, co se designu týče. Minimalismus, čisté linie, jednoduché barvy, industriální pojetí a netradiční materiály. Využity byly dokonce recyklované odpadky, nalezené na nedaleké pláži! Nejhezčí výzdobou domu jsou pravděpodobně velká okna s působivým výhledem do zelené krajiny a na oceán. Líbila by se vám taková každodenní vyhlídka?

Nadějná dvojce se svými plány zdaleka nekončí, jejich současnou vizí je vytvoření ocelového městečka, které bude obsahovat kavárnu, galerii, skate park, centrum jógy a zahrádku. To celé doplní cestovka stejného jména, zprostředkovávající českým turistům výlety do pozemského ráje.

Tak co, už balíte kufry a rezervujete letenky?

Fotogalerie:

5
Indie v kontejnerovém Kontejnerová chata ve Finsku