Stavět z kontejnerů nemusí znamenat pouhé zakoupení lodního kontejneru a následnou snahu vměstnat do něj co nejvíce nábytku. Přenechme tento postup studentům a minimalistům a pojďme se podívat na něco okázalejšího a luxusnějšího.

 

Dámy a pánové, představuji vám brazilské pojetí slova elegance.

Dva použité kontejnery byly položeny vedle sebe na délku. Celá jedna jejich stěna zmizela na úkor širokých skleněných posuvných dveří, ústících na dřevem vykládanou palubu.
Nevím, zda jejím účelem je tvořit příjemné místo k odpočinku, nebo jen působivý vchod do domu, ale tak či tak se mi moc líbí!

Další z netradičních prvků exteriéru, podílející se na svérázném vzhledu domu, je nepochybně terasa na střeše. Spojení dřeva a skla opět dělá dobrou službu. Pevné skleněné tabule na okrajích se postarají o bezpečnost nájemníků, zatímco dostatek židliček a stolků o jejich naprosté pohodlí.

A nyní, projděme si interiér. Nebo to, co za „interiér“ zde můžeme považovat, neboť dřevěná paluba je zároveň vnitřní podlahou a tyto dva prostory téměř splývají.


Rustikální dojem, společně s dovolenkovou atmosférou. Kůže položené na zemi, dřevěné lamely jako obklad zdí, nenásilně zakomponovaná zeleň v obdélníkových květináčích a doplňky, připomínající lovecké trofeje. Levé křídlo by se dalo označit jako jídelní kout, mající masivní stůl se čtyřmi židlemi. To volně přechází do podoby obývacího pokoje, soudě dle dlouhé lavice, křesla a připravených polštářů.

Následuje malá upomínka na brazilské gro, tedy deštný prales, – přehrazení s motivem domorodého kmene na pozadí stromů.  Za ní se ukrývá jednoduchá a precizně vytvořená koupelna. Přehrazení tentokrát se zrcadlem a jsme ve finále.
Velká postel, noční stolek, malá lampička a jednoduché křesílko. Co jiného, než ložnice majitele.

Tímto končí prohlídka a já se ptám, chtěli byste žít takto déle, než jen 14 dní na dovolené?

Fotogalerie:

4
Modrý kontejnerový miláček Malý kontejner, velké bydlení