Jezdíte rádi na Slovensko? A máte rádi kavárny? Tak dnešní článek bude přesně pro Vás. Naši slovenští sousedé také objevují kouzlo kontejnerové architektury a nám dávají tu možnost se inspirovat.

Za slovenskou kontejnerovou kavárnou zamíříme do hlavního města, Bratislavy. Klíčové body k úspěšnosti této stavby jsou dva – použité přepravní kontejnery,(které jsou ekologické, stylové přilákají mnoho lidí) a poté strategická poloha. Stavbu totiž najdete na předměstí Karlova Ves, na křižovatce, kudy proudí velké množství lidí.


Ptáte se proč zrovna stavbu z kontejnerů?
Protože kontejnerová architektura je kreativní, alternativní a poutavá. A taky dokonale koresponduje s myšlenkami tvůrců kavárny Riviéra. Ti si přáli vytvořit místo pro lidi různých typů a povah, pro místo setkání různých zájmů a také kreativity.

Při výstavbě kontejnerové kavárny, kterou někteří přirovnávají k velké lego stavebnici, se spolupracovalo s architektem Oliverem Kleinertem. Ten má ve svém portfoliu již několik úspěšných kontejnerových staveb, takže jeho práce byla sázkou na jistotu.
Na stavbě je patrný Kleinertův rukopis – tedy restaurování starých věcí, propojování s recyklovanými a podobně. S využitím přepravních kontejnerů se vůbec netajil a nechal je patrné pro všechny kolemjdoucí, a aby kavárenské prostory udělal ještě zajímavější, nahradil některé stěny přepravních kontejnerů sklem – dění vevnitř už není žádným tajemstvím.


Interiér je další kapitolou sám o sobě. Za svůj půvab vděčí spolupráci Juraje Výbocha a Dany Kleinert. Ti volili prvek dřeva jako základ pro pohodovou kavárenskou atmosféru. V duchu recyklace a ekologie poté využili staré školní židličky – najdete je zde v podobě netradiční svítidel. Společně se jim podařilo vytvořit autentickou atmosféru klidného místa. Kvalitní káva a domácí koláčky tvoří už opravdovou třešničku na dortu.

Jsem velkou milovnicí a častým návštěvníkem kaváren, ale nějaká ta z kontejnerů mi na mém seznamu navštívených pořád chybí.
Pojďte s námi do tohoto trendu a postarejme se, ať i na českých ulicích můžeme vídat kontejnerové stavby, ať už kontejnerové kavárny, kanceláře nebo obytné domy!

Fotogalerie:

2
Jednoduchý kontejnerový domek z Austrálie Kontejnerový domek pro sociálně slabší