Kancelář jako místo k práci, psací stůl a praktické zásuvky s dostatkem prostoru. Tak si ji asi představuje většina lidí. Dnes Vám dáme možnost, zjistit, že kancelář může být mnohem více, může to být architektonický skvost a také každodenní podnět k inspiraci.

Prohlédněte si s námi kontejnerový projekt, který splňuje obě výše uvedené body. Zamíříme za ním do Švýcarska, do blízkého okolí Ženevy. Zásluhy připisujeme architektonické skupině Group8.

Vše začalo starou, průmyslovou budovu a několika kreativními myšlenkami. Tvůrci z výše jmenované společnosti se rozhodli nenechat stavbu dále chátrat, ale vdechnout jí nový život a potenciál. Na pomoc si vzali 16 přepravních kontejnerů, čímž získali dalších 200 m2 plochy. Jistě, že by mohli vždy z jednoho kontejneru vytvořit jednu kancelář, ale to by bylo moc prvoplánové. Tvůrci sáhli po něčem neotřelejším.

Spodní, rozsáhlý prostor vyplnili strukturou stolů, ukládacích prostor a židlí – množství pracovních koutů, jeden vedle druhého. Zmiňované kontejnery jsou až ocelová třešnička na dortu. Vyvýšeny byly tak, aby vévodily celému prostoru a byly všem pohodlně přístupné. Designéři jim propůjčili výrazné odstíny z celého barevného spektra, aby je žádný zaměstnanec, či zbloudilý klient nemohl přehlédnout ocelovou dominantu, bdící nad celým kancelářským prostorem.

Poté architekti rozdělili kontejnerům funkce – každý dostal jinou, ale všichni důležitou. Některé tvoří zasedací místnosti (jak praktické, moci říct: „sejdeme se v červeném kontejneru za pět minut!“ … nikdo se nebude moci vymlouvat, že si spletl místnost, zasedačky v tomto provedení jsou každá nezaměnitelný originál!). Dále pak tvoří kontejnery i jídelnu, salonek, koupelny, toalety i sprchy.

Přínos kontejnerové budovy, kromě praktické stránky věci, vidí odborníci a estetici především v zajímavé kombinaci stylů. Upravené, snad až trochu sterilní prostředí pracovních stolů vyvažují ocelové, opotřebované kontejnery. K bezchybnému bílému odstínu kontrastuje hravá sbírka výrazných barev.

Je taková stavba Vaším šálkem kávy, nebo dáváte přednost tradiční, zděné místnosti bez špetky oceli? Nebo se Vám líbí, ale přesto byste použití kontejnerů řešili jinak? Dejte nám vědět, do komentářů pod článek, na facebooku na zeď nebo do soukromých zpráv. Je to na Vás. Budeme se těšit na Váš názor, ať už bude pozitivní, nebo s konstruktivní kritikou.

Fotogalerie: 

1
Kontejnerový dům nad zemí Kontejnerový dům nad jezerem