Letní počasí nás před pár dny opustilo, ale my si nevázanou letní atmosféru připomeneme ještě s dnešní kontejnerovou stavbou. Odlehčený koncept, dovolenkové genium loci a světlé barvy se vám určitě budou líbit. Takže vzhůru na to, vyrazíme na imaginární výlet do Texasu. 

Hned na první dobrou nás přivítá přiznaný vzorek zvlněné oceli.  Tvůrci ho zkombinovali s plochami světlého dřeva a docílili tak jemného, originálního vzhledu. Velké prosklené okno prozrazuje něco málo z interiéru … tak Vás nebudeme napínat a vstoupíme!

Začneme od podlahy, doslova. Leštěný beton dělá dobrou službu, dává nenápadný, ale moderní základ. Na něj poté designéři navázali s vybavením s kombinací stylů. Některé prvky jsou minimalistické, podívejte se třeba na skleněné police, čistou linii bílé pracovní desky a jednoduché černé skříňky. Skříňka suplující barový pult lehce voní vintage stylem, zatímco jídelna se už se vrací ke klasickému domáckému stylu. 

 

Pojďte s námi ještě po dřevěných schodech nahoru a prohlédněte si první patro. Útulná domácká atmosféra v podobě světlého dřeva. Poslední vychytávkou domu je samostatně stojící kontejner, upravený do podoby kanceláře. Zkrátka a dobře, místo dostatečně odlehlé, aby tu měl majitel klid na práci. U kontejnerových staveb záležitost externích kanceláří není žádnou novinkou. Přepravní kontejner je samostatná jednotka, její vybavení pro své účely a umístění na zahradu je otázka pár dní. Rychlé, čisté řešení.

Na závěr už jen dodáme, že autor projektu je Patrice Rios a že doufáme, že se Vám dům i článek líbil. Je tomu tak?

Fotogalerie: 

8
Oranžové ekologické prodejny z kontejnerů Nejkreativněji řešený minidomek z kontejneru