Světaznalý člověk, Juan Jorge Jaeckel, povoláním kritik jídla a neúnavný cestovatel, napsal o budově, kterou vytvořili podnikatelé v oblasti El Retiro v Bogotě:

„Kdo řekl, že v Bogotě neexistuje žádná kreativita. Vznikl tam zajímavý a praktický nápad: stavba věnovaná pronájmu fyzických a virtuálních dočasných kanceláří – poskytuje všechny služby osobám, které právě začínají se svou činností, nebo jen projíždějí městem. To je podle mě skvělé.“

Existuje už několik subjektů poskytujících tyto služby. Tato stavba se ale v jedné důležité věci liší: není z cihel, betonu nebo dřeva, nebo jakéhokoliv jiného běžného stavebního materiálu. Je postavena ze starých přepravních kontejnerů. Autoři, skupina mladých architektů, popustili uzdu své kreativity a našli nový způsob využití starých „nepotřebných“ ocelových kvádrů. Zrekonstruovali je a umístili tak, že nyní jsou žádané a obdivované.

Architekti nevytvořili typickou geometricky přesnou konstrukci, jako je tomu v přístavech, ale dali bloky dohromady asymetricky. Opouštěnou ulici přetvořily na parkovací plochy auta a také zařídili pronájem kol pro místní mladé podnikatele, aby méně jezdili auty a taxíky a tím podpořili ekologickou myšlenku.

Na nejvyšší úrovni kontejnerové stavby najdete kavárnu, další dílny a laboratoře neboť to je to, co podnikatelé mohou potřebovat.
Poskytovaných služeb je ještě mnohem více: pronájem míst a soukromých kancelářských prostor, pronájem zasedacích místností s možností videokonferencí, virtuální kancelářské služby a obchodní centrum.

Fotogalerie: 

Kontejnerový domek na pláži Kontejnerové New Orleans

You must be logged in to post a comment.